Історико-краєзнавчий музей запрошує на відкриття виставки світлин польського письменника Пьотра Дурака
29.03.2017 17:14

У неділю, 2 квітня, КЗ ЛОР "Історико-краєзнавчий музей" запрошує на відкриття виставки світлин польського письменника, публіциста і фотомитця Пьотра Дурака "По обидва боки Бугу". Відкриття відбудеться о 15.00 год. за адресою: м. Львів-Винники, вул. Івасюка 5.

Фотовиставка «По обидва боки Богу» — це близько 60 ретельно відібраних фотографій зруйнованих церков на території Польщі та римо-католицьких костелів в Україні. На їхньому прикладі фотомитець піднімає питання знищених сакральних об’єктів.

Виставка є результатом численних подорожей Польщею та Україною, під час яких фотографу вдалося дістатися до 58 забутих і закинутих церков у Польщі і до кількох десятків святинь в Україні. Їх розділяє символічний кордон — річка Буг, яку Пьотр Дурак у 2012 році пройшов на човні від витоків до гирла.

Під час відкриття виставки планується презентація видання «Świątynie wygnane», в якому представлені найкрасивіші фотографії всіх покинутих греко-католицьких церков. Автор показує інтер'єри храмів, у яких сьогодні більше не проводяться богослужіння і які не віднесено до жодних музеїв. Протягом восьми років подорожей автор зумів охопити усі такі храми, які є важливими взірцями віри. Це єдина книга в історії, що зберігає пам'ять про інтер'єр забутих храмів, краса яких представлена на сторінках видання та може зникнути назавжди.

Довідка.

Пьотр Дурак – випускник полоністики і докторант літературознавства Ряшівського університету. Видав дві збірки поезій: „Віднайти себе” (2006), „Вітроломний” (2008), а також дві повісті: „Останній рік” (2007, 2009), „Велосипедні щоденники”(2011).

Автор літературного блогу „Репортаж із туману”.

2007 року отримав почесну нагороду ім. Анджея і Брутуса Струмськіх за найцікавіший поетичний дебют Підкарпаття. Зараз працює редактором регіонального тижневика “Korso” і викладає у Вищій торговій школі в Радомі (філія в Мєльцу). Фотографією він захоплюється з 2008 року. Попри численні пропозиції, відмовляється брати участь у фотографічних конкурсах. Між іншими, отримав номінацію до нагороди Товариства локальної преси за найкращу фотографію в ЗМІ 2014 року.

Його зачаровує складність малювання світлом — фотографує залишені копальні, бункери і підземелля Європи.


Теги: Винники, виставка, фотовиставка, музей, фотомитець, Пьотр Дурак
Останні новини:

Коментарі
avatar