У СЗШ № 29 відбулося історично-спортивне свято «Козацька Берегиня»
30.03.2017 16:45

Восьмикласники СЗШ № 29 запросили шкільну громаду на свято «Козацька Берегиня», яке відбулося сьогодні, 30 березня. Воно складалося з двох частин – літературно-історичної та спортивно-інтелектуальної.

Підготували свято про неповторне явище в історичному минулому українського народу – Запорізьку Січ – класні керівники 8-Б класу Леся Стецишин і 8-В класу Олена Цяпенко.

Під час першої частини заходу присутні дізналися багато цікавої інформації, вдало підібраної організаторами, про козаків, їхній прапор, роль жінки-берегині в тогочасному суспільстві, сімейне виховання...

Зокрема, учнів зацікавила інформація про українських Ромео і Джульєтту, яких описав Шевченко на початку балади «Причинна»: втративши надію дочекатися повернення козака, дівчина гине, а козак, повернувшись, із горя вчиняє самогубство…

На святі почули про Марусю Чурай, Олену Горностаєву, Ганну Гойську, Софію Чарторийську та інших жінок, які увійшли в історію, а також героїзм сучасних берегинь, які свідомо беруть у руки зброю, щоб разом із чоловіками захищати Україну.

Восьмикласники виконали пісні «Гей, соколи», «Ніч яка місячна», «Ой у вишневому садку», «Ми – козаки», «Засвіт встали козаченьки», «Їхав козак за Дунай» і танець «Це моя Україна».

Про важливість проведення такого патріотичного свята та про інші сторінки з історії України дітям розповіла просвітянка Євгенія бульба, внучка якої навчається у 8 класі. Пані Євгенія продекламувала вірш «Храни нам, Боже, Україну» і подарувала картину на козацьку тематику для кабінета історії.

Друга частина свята відбулася в спортзалі школи. Вона мала спортивно-інтелектуальне спрямування. Участь взяли чотири курені – хлопці восьмих класів. Вони змагалися за звання найкращих знавців історії козаччини, а після цього продемонстрували свою фізичну підготовку та витривалість у конкурсах із стрибків у мішках, перетягування канату, різних естафетах, підтягуванні. Були і жартівливі конкурси – хто краще виконає гопак, хто швидше з’їсть пиріжок тощо. Хлопців, які брали участь у козацьких змаганнях, активно підтримували їхні однокласниці.

«Ми організували свято з метою збагатити знання учнів про козацтво, розповісти про ставлення козаків до жіноцтва, – зазначили класні керівники Леся Стецишин і Олена Цяпенко. – Діти мають бути гордими, що в їхніх жилах тече кров сміливих, розумних, вільних козаків, пам’ятати звичаї нашого народу, любити Україну та знати її історію».

Лариса КУБСЬКА

Теги: козаччина, конкурси, свято, школа, СЗШ № 29
Останні новини:

Коментарі
avatar