У Винниках відкрили фотовиставку, що об’єднує українців і поляків на духовному рівні
02.04.2017 22:31

У неділю, 2 квітня, у виставковій залі Історико-краєзнавчого музею міста Винники відбулося відкриття фотоекспозиції письменника, публіциста і фотомитця з Польщі Пьотра Дурака «По обидва боки Бугу».

Щоб показати зруйновані церкви на території Польщі та римо-католицькі костели в Україні, поляк із лемківським корінням привіз 60 світлин. Щоправда, виставкова зала вмістила 49.

Експозицію присвятили 70-им роковинам початку трагічної операції «Вісла».

Апробацію виставка пройшла у багатьох містах Польщі. Винники – друге місто в Україні, де виставляються роботи Дурака. Через місяць їх побачать у Львові, а потім, ймовірно, в Тернополі.

Фотографія для Пьотра – хобі, а заробляє, працюючи   редактором регіонального тижневика “Korso”, а також викладацькою роботою у Вищій торговій школі в Радомі.

«Моє зацікавлення сакральної темою розпочалося багато років тому, коли я подумав, що, можливо, належу до останнього покоління, яке бачить оригінальні місця, святині без змін і ремонтів, – розповів автор виставки. – Поставив перед собою мету зберегти церкви та костели Польщі та України, в яких не проводять Богослужінь, за допомогою фото. Усього зробив близько 25 тисяч світлин. Так що було з чого вибирати».

Про значення для українсько-польської єднання обміну мистецькими надбаннями, збереження сакральних пам’яток України та Польщі говорила  депутат Верховної Ради Оксана Юринець.

«Я не упускаю жодної можливості бути там, де є те,  що може об’єднати наші два народи, – підкреслила пані Оксана. – Патріот-українець і патріот-поляк завжди знайдуть спільну мову, незважаючи на численні провокації третьої сторони, які зараз відбуваються в обох країнах. Я думаю, цю виставку потрібно показати у Верховній Раді. Адже вона демонструє, що і церкви, і костели залишилися без молитви та опіки, а також об’єднує два народи, які мають великі перспективи і гарне майбутнє».

Оксана Юринець подякувала Пьотру Дураку, вручивши йому волонтерську монету «Україна починається в серці».

Про важливість виставки для порозуміння між Україною і Польщею, налагодження добросусідських відносин говорили міський голова Винник Володимир Квурт, директор Історико-краєзнавчого музею Ігор Тимець, отці місцевих церков і костелу та інші доповідачі.

Поділилася з присутніми родинною інформацією голова Винниківського осередку товариства «Закерзоння» Галина Стеців. Вона показала оригінали креслень церков, посвіток 1936 року, які підтверджують, що її родичі будували храми, робили іконостаси.

На завершення Ігор Тимець зазначив: «Ми маємо не звинувачувати один одного, а прикласти якнайбільше зусиль до того, щоб зберегти культурне багатство наших народів. Було б добре, якби через десять років ми побували на виставці, на якій змогли б побачити не занедбані, а вже врятовані храми й України, і Польщі».

Лариса КУБСЬКА

Теги: ігор тимець, виставка, фото, Галина Стеців, фотовиставка, Оксана Юринець, музей, операція Вісла, Пьотр Дурак
Останні новини:

Коментарі
avatar