Хор учнів Школи мистецтв – дипломант ІІІ ступеня всеукраїнського конкурсу
21.04.2017 12:08

Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс хорового мистецтва «Жайвір скликає друзів», який вдванадцяте відбувся у Львові в Будинку органної та камерної музики, цього року присвятили 140-ій річниці з дня народження Миколи Леонтовича.

Після трьох конкурсних днів журі визначило переможців. Хор учнів старших класів Львівської Державної школи мистецтв № 9 (керівник Юлія Цвьок, концертмейстери Ольга Зайцева та Олександр Албул) вперше представляв Винники і став лауреатом ІІІ ступеня.

Мета фестивалю – відродження та популяризація жанру хорової музики, формування громадської думки щодо всебічного сприяння розвитку хорового мистецтва в Україні, залучення дітей і молоді до вивчення, розуміння та шанування спадщини хорового мистецтва, зокрема хорової спадщини українського композитора, хорового диригента, громадського діяча та педагога М.Д. Леонтовича.

Щоб продемонструвати свої здібності, у фестивалі взяли участь понад тридцять хорових колективів спеціалізованих музичних закладів, загальноосвітніх шкіл, позашкільних навчальних закладів із Києва, Самбора, Новокалинівки, Львова, Дублян, Трускавця, Здолбунева, Рівного, Тернополя та Винник.

Конкурсні вимоги до учасників були наступні – хор мав виконати твір в обробці М. Леонтовича, твір духовної музики і довільний твір із власного репертуару.

«Ми обрали для виступу пісні «Ой сивая зозуленька» Миколи Леонтовича, «Ave Maria» К. Сен-Санса та «Хор вуличних хлопчиків» з опери «Кармен» Ж. Бізе, – розповіла хормейстер, завуч музичної школи Юлія Цвьок. – До останнього дня ми не знали результату. Почувши, що журі відзначило хор дипломом ІІІ ступеня, звичайно, зраділи, що наш колектив високо оцінили. Це надихає на працю і нові здобутки. Для музичної культури Винник – це велике досягнення, а для дітей – дуже гарний досвід».

Лариса КУБСЬКА

Теги: школа мистецтв, Хор, Юлія Цвьок, учні, Фестиваль
Останні новини:

Коментарі
avatar