Марія Лукашкевич потішила малюків новою книжечкою «Звідки у півника вишиванка»
24.04.2017 14:10

Перед Великоднем поетеса, заступник директора з виховної роботи Винниківської санаторної школи-інтернату Марія Лукашкевич видала дитячу книжечку «Звідки у півника вишиванка». Нова збірочка побачила світ завдяки Винниківській міській раді.

Під час фестивалю «Великодні барви», що відбувся 22 квітня в Будинку дитячої та юнацької творчості, всі учасники отримали книжечку в подарунок, відбулася прем’єра пісні – педагог БДЮТу Михайло Жорняк перетворив віршик із цієї збірочки «Мамина співаночка» на пісню, яку виконала четвертокласниця школи-інтернату Анастасія Гуменна.

Марія Лукашкевич першу збірку віршів видала, коли працювала в Будинку дитячої та юнацької творчості міста Винники. У її доробку – чимало книжечок для дітей, зокрема – «Люблю тебе, мій древній Львове», «Школярикам зі Львова», «Казкова ніч», «Легенди старого крука» тощо.

«Збірка «Звідки у півника вишиванка» була написана, намальована і зверстана ще п’ять років тому, – розповіла Марія Лукашкевич. – Але не було фінансових можливостей її опублікувати. Якщо чесно, я вже про неї й забула. Але цього року переглядала свої матеріали і натрапила на цю книжечку. Захотілося, щоб наша праця – моя і художниці, моєї учениці зі СЗШ № 63, яка зараз готується стати мамою, Юлії Ванівської – не пропала марно. Дякуючи Винниківській міській раді, юний читач має нову розвивальну книжечку, яка мені дуже подобається, бо розповідає про весняні дива, Великдень – зі смачною паскою і чарівною писанкою в доступній і цікавій формі».

Художниця Юля Ванівська доклала максимум творчої фантазії, щоб задум розвивальної книжечки став реальністю, навчаючи дітей не тільки розмальовувати писанки, а й розуміти, що означають візерунки на них.

Крім дитячих віршиків, у невеликій за обсягом збірці акумульовано багато цікавинок.

У кутиках сторінок розміщено частини писанок, які треба вирізати, а потім приклеїти на яйце на вкладці та розфарбувати. Це буде писанка-оберіг.

Для дітей є й писанковий букварик, що дасть можливість правильно намалювати справжню писанку. Цей букварик розпочали з роз’яснювальної інформації чому писанку ділять на чотири поля – як уявлення про пори року, а поділити ще на три кожне – маємо місяці, тобто задано календарний рік. У кожному полі – символи-побажання.

Наприклад, віршик «Весняна мелодія» не тільки можна прочитати, а й дописати, хто співав пісеньку про весну – вітер, струмочок, дятел, синички…

Найбільша весняна дивовижа – це тепле сонечко. Автори запропонували завдання знайти на двох малюнках сонечка вісім відмінностей. Також у книжці є весняні кросворди (букви заховані у вербових котиках), гра-лабіринт «Допоможи півникові провідати маму-квочку».

Діти мають можливість «скласти» продукти у великодній кошик, вибравши потрібні із запропонованих (зайве – яблука, груші, цукерки, шоколадка, лялька, машинка…).

На розгортці розміщено гру, в якій можна збирати та віддавати писанки.

Марія Лукашкевич відповідає і на запитання, що у назві книжки: «Звідки у півника вишиванка», у віршику з такою ж назвою: малий Андрійко нишком підклав квочці в гніздечко освячену писанку, а з неї вилупився півник у вишиванці.

Збірка Марії Лукашкевич – світла і тепла. Вона не тільки насичена пізнавальною інформацією та цікавими завданнями, що спрямовані на розвиток логічного мислення, виховання поваги до українських традицій, а є одночасно розмальовкою, що відкриває можливості для вияву дитячої фантазії, формування навичок малювання.

Лариса КУБСЬКА

Теги: Збірка, поетеса, Винниківська міська рада, Марія Лукашкевич, школа-інтернат
Останні новини:

Коментарі
avatar