Абонентську плату на газ остаточно скасували
28.04.2017 09:31

Абонентська плата за газ

У п'ятницю, 28 квітня, набуло чинності рішення Національної комісії з регулювання ринку енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) про скасування абонентської плати на газ, прийняте комісією 10 квітня. Постанова №494 від 10 квітня 2017 роки від "Про скасування деяких постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг" опублікована в офіційному виданні Кабінету міністрів "Урядовий кур'єр" 27 квітня.

Згідно із законодавством України, документ вступає в силу на наступний день після опублікування.

"НКРЕКП скасувала 46 постанов, які визначають тарифи на послуги транспортування газу для споживачів України для точок входу і точок виходу для ПАТ "Укртрансгаз" і регіональних облгазів", - йдеться в документі.

Нагадаємо, 28 березня НКРЕКП ухвалила нову методику розрахунку вартості газу для кінцевого споживача, зокрема й населення. Згідно з цим рішенням, з 1 квітня тариф на газ мав складатися з двох компонентів: ціни газу як товару (близько 6 грн за 1 куб. м) і вартості його транспортування газотранспортною системою і розподілу за регіональними газорозподільними мережами (так звана «абонплата»). Остання розраховуватиметься, виходячи з максимальної пропускної спроможності лічильника споживача. Раніше встановлювалася кінцева ціна на газ для населення, яка становила 6 879 гривень/тис. куб. м з урахуванням всіх витрат на транспортування, податки та торгові націнки.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман звернувся до керівника НКРЕКП із проханням переглянути рішення про введення абонентської плати за постачання газу. Крім того, президент Петро Порошенко заявив, що дія постанови про абонплату за газ має бути призупинена.

10 квітня Нацкомісія скасувала своє рішення щодо запровадження абонплати за розподіл газу відправивши його на доопрацювання.

Джерело: http://tyzhden.ua/
Фото: http://kordon.in.ua/

Теги: газ, НКРЕКП, Володимир Гройсман, кабмін, кабінет міністрів, Укртрансгаз, абонентська плата
Останні новини:

Коментарі
avatar