Школа «Берегиня» у круговерті гаївок, забав і співанок (ФОТО)
29.04.2017 20:22

У п'ятницю, 28 квітня, у винниківській школі «Берегиня» діти 1-4 класів влаштували дійство "В круговерті гаївок, забав і співанок", яке було по-справжньому родинним, адже зібрало не лише учителів та учнів, але й батьків, бабусь і дідусів, маленьких братиків та сестричок. Справжнім дарунком стало сонечко, яке вийшло з-за сірих хмар у дощовий день.

Гамірно і весело розв’язували вузлики різних українських співанок у ритмі яскравих хороводів. Різнобарв’я яскравого національного вбрання доповнювало атмосферу.

Як відлуння Великодніх свят, у виконанні маленьких українців прозвучали пісні "Наша церква на горбочку", "Подоляночка", "Соловеєчку, сватку", "Ку-ку, чути в ліску", "Гей-гей, уха-ха, а в кориті є вода", "Ой ти, старий діду", "Жила-була царівна", "На тарелі білий сир" та інші.

Діти грали в ігри і «майстрували вербовую дощечку», аби по ній пройшла Насточка: пари, взявшись за руки, робили «крісельце», по якому ходили маленькі дівчатка. По обидва боки поволеньки йшли два учасники дійства і підтримували їх при мандрівці імпровізованою дощечкою.

Отак своєю радістю і дзвінкими голосами пронесли щирість, безмежність української пісні, яка лунає і бентежить змістом, жартівливим чи ліричним. Як влучно мовив Іван Драч: «А пісня – це душа. З усіх потреб потреба. Лиш пісня в серці ширить межі неба. На крилах сонце сяйво їй лиша. Чим глибша пісня, тим ясніш душа».

На завершення з уст зірвалося "Гей, там на горі Січ іде", аби об’єднати усіх навколо однієї мети - вільної і щасливої української держави: «Гей, повій, вітре, зі степів, гей, дай нам силу козаків. Гей, дай нам силу і відвагу,гей, Україні на славу».

Отож, кожне наше молоде покоління стає державотворчим у здійсненні важливих справ, продовжуємо плекати багатовіковий досвід і традицій попередників, успадкувавши їх як найбільші цінності, духовні надбання народу.

Іванна ЛИТВИНЕЦЬ
Фото Христини ПОЛУБІЧКО


Теги: Великдень, забави, свято, БерегиняЮ учні, гаївки
Останні новини:

Коментарі
avatar