Винники мають шанс стати центром корфболу в Україні
04.05.2017 16:57

В останні дні квітня делегація з України у складі голови Федерації корфболу Львівщини, спеціаліста Винниківської міської ради Валерія Підпалюка, міського голови Винник Володимира Квурта, юриста Винниківської міської ради Мар’яни Кричковської, представниці громадської організації з корфболу Наталі Шаранюк взяли участь у роботі Міжнародної конференції з корфболу, що відбулася в Угорщині.

До початку роботи конференції Міжнародна федерація корфболу IKF офіційно визнала Львівську обласну федерацію корфболу як представника України на міжнародних конференціях, семінарах і спортивних заходах. Завдяки цьому важливому кроку збірна України має можливість уперше в історії нашої держави виступити на Чемпіонаті Європи з корфболу, що відбудеться в жовтні цього року в Будапешті.Міжнародна конференція в Угорщині тривала три дні. Офіційна частина відбулася в місті Дунакесі. На відміну від традиційних, які проводять у форматі доповідей, на цій конференції представники Угорщини, Чехії, Нідерландів і України обмінювалися досвідом розвитку корфболу серед дітей і молоді.

На міжнародній конференції виступив мер міста Винники Володимир Квурт, який розповів про розвиток корфболу Львівщини, що бере початок саме з Винник.

Про корфбол у Львові вперше почули від нідерландця Карлеса Альби, який розповів про цей вид спорту в Інституті фізичної культури. Але корфбол не розвивався, про нього мало хто знав. Тоді активісти спорту звернулися у Винниківську міську раду з проханням допомогти у його популяризації. І це був правильний крок. Із минулого року розпочався активний розвиток корфболу у Винниках і Львівщині загалом.

У рамках конференції відбувся Фестиваль корфболу. Протягом наступних двох днів робота конференції перейшла у практичних вимір – були тренування і змагання на стадіоні в місті Варгештес.

Підсумковим штрихом проведення міжнародної конференції стало резюме учасників про те, що корфбол – корисний вид спорту, який розвиває гендерну рівність, починаючи з юних років, адже команди змішані, тобто складаються з чоловіків і жінок у рівній кількості.

Отримавши позитивний і важливий досвід, українська делегація активно просуватиме питання щодо розвитку корфболу, зокрема – йдеться про введення у пілотних школах Львова уроків із корфболу.

Завдяки підтримці голандських, угорських і чеських експертів буде додатково проведено підготовку українських суддів і тренерів. 15-го червня 2017 року у м. Брно, що у Чехії, стартує міжнародний семінар із питань викладання корфболу у школах, куди запрошено й українську спортивну делегацію. Міжнародний семінар відбудеться за грантові кошти програми Вишеградського фонду.

Збагатившись певним досвідом із проведення подібних заходів у Європі, корфбольна спільнота Львівської області запланувала зробити подібний і у Винниках, а саме: 2-4 червня 2017 року відбудеться корфбольне свято для мешканців міста та гостей із різних куточків України та Європи.

«У програмі Міжнародного семінару з корфболу ми запланували теоретичну частину, яка відбудеться у приміщенні бібліотеки для дорослих, а практична – у спортзалі СЗШ № 29, – розповів голова Обласної федерації корфболу Валерій Підпалюк. – У другий день усіх учасників запросимо на Винниківське озеро, де будуть змагання з пляжного корфболу. Під час третього дня у рамках семінару проведемо Фестиваль корфболу і нагородимо учасників на стадіоні, що на вулиці Стрілецькій».

Лариса КУБСЬКА

Теги: корфбол, діти, Фестиваль, конференція
Останні новини:

Коментарі
avatar