У Винниках говорили про відродження «Глинянського тракту»
04.05.2017 19:21

Сьогодні, 4 травня, у приміщенні Історико-краєзнавчого музею Винник відбулася розширена нарада щодо створення нового туристичного маршруту під назвою: «Глинянським трактом», який, за задумом ініціаторів цього заходу, мав би охопити найцікавіші історичні об‘єкти, що розташовані неподалік нашого міста.

На нараді були присутні міський голова Винник Володимир Квурт, його заступник Богдан Шустер, секретар ради ВМР Ігор Жуковський, директор місцевого музею Ігор Тимець, керівник музею «Золочівський замок» Надія Гупало, заступник голови Перемишлянської райради Тарас Мартиняк і інші посадовці.

«Ми зустрілися для того, щоб розповісти всім присутнім про своє бачення шляхів розвитку місцевого туризму й почути ваші думки з цього приводу, - мовив мер Винник Володимир Квурт, розпочинаючи нараду. – Адже туризм це не лише цікаві й захоплюючі мандрівки, відпочинок і розваги. Це також робочі місця й надходження коштів у місцеві бюджети наших громад. Зараз з‘явилася можливість розвивати найрізноманітніші туристичні маршрути за рахунок грантових коштів, які на ці потреби виділяє ЄС. Тому ми й повинні зважено вирішити всі питання, які стосуються відкриття нового туристичного маршруту під назвою: «Глинянським трактом». Адже він охопить багато населених пунктів, які розташовані неподалік Винник. І з його розвитком зростатимуть економіка й добробут цих сіл і містечок».

Інформацію про отримання грантів надав начальник відділу інвестицій ВМР Роман Хім‘юк.

Ігор Тимець розповів про історію й найцікавіші об‘єкти населених пунктів, якими й проляже майбутній туристичний маршрут (Лисиничі, Винники, Нижня Білка, Верхня Білка, Сухоріччя, Глиняни, Унів, Золочів, Вижняни, Перемишляни, Підберізці).

«У кожному зі згаданих населених пунктів є свої історичні об‘єкти, своя історія й легенди, тому ми маємо що показати туристам», - зазначив Ігор Тимець.

Надія Гупало та Тарас Мартиняк у своїх виступах наголосили на тому, що окрім згаданих сіл і містечок, в їхніх районах є ще дуже багато цікавого, а саме: історичних пам‘яток та найгарніших краєвидів.

«Так трапилося, що Винники та Лагодів у середні віки мали одних власників – знамениту шляхетську родину Лагодовських, - зазначив Тарас Мартиняк. – У Лагодові, яке відоме з письмових джерел ще з 1260 року, є на що подивитися. Але зараз є проблема доїзду до цього села через незадовільний стан дороги. У нас на території району є також одна з трьох Лавр в Україні – Унівська. Ми своїми силами підтримуємо там дорожнє покриття в задовільному стані, бо туди не припиняється людський потік. Але сьогодні ніхто не згадав про те, що в нашому районі є ще така архітектурна перлина, яким є стародавній оборонний замок у селі Свірж. На жаль, його сьогоднішні власники нічого не роблять для туристичного розвитку саме цього об‘єкту. А ми, райрада, не маємо важелів впливу на цю ситуацію. Тому нам усім треба тісно співпрацювати й ми це, переконаний, робитимемо».

Володимир Квурт також нагадав присутнім про можливість музейним закладам видавати друковану та сувенірну продукцію, що сприятиме їхній фінансовій стабільності.

Присутні на нараді посадовці домовилися й надалі проводити такі зустрічі.

Було озвучено ще багато цікавих історичних фактів і подій. Зокрема, з‘ясувалося, що в маленькому містечку Перемишляни колись була єдина на всю Австро-Угорську імперію школа пасічників! У сусідніх із Винниками Підберізцях церква розписана відомим митцем Модестом Сосенком! У кожному згаданому селі чи містечку є церкви, замки, костели, яким уже багато сотень років! Золочівщина завжди радо покаже туристам фігуру «раннього» Пінзеля (зі слів пані Надії Гупало, скульптура рук згаданого генія й зараз здіймається на високій колоні перед церквою в селі Новосільцях!). Журавники пишаються єдиною збереженою на Західній Україні панською садибою (зі слів доповідача, цей об‘єкт потребує термінового ремонту). Глиняни в минулі століття славилися на весь світ своїм килимарством і стародавньою церквою! Свого часу настоятелем Унівської Лаври був Климентій Шептицький! І таких прикладів, зі слів доповідачів, можна наводити безліч!

Отож, чекаємо на новий туристичний маршрут під назвою: «Глинянським трактом»!

Володимир ГАВРИЛІВ

Теги: музей, Нарада, Глинянський тракт, посадовці, туризм
Останні новини:

Коментарі
avatar