Винниківчани вшановують 70-ті роковини операції «Вісла»
05.05.2017 20:00

Вшанування трагічних подій операції «Вісла».

У Винниках більшість переселенців живуть із 1945-1946 років. Це період першого виселення українців зі споконвічних українських земель, що на той час належали Польщі, котре передувало операції «Вісла» та яке мало бути винятково добровільним, але найчастіше проводилося примусово та із застосуванням військової сили.

Голова винниківського товариства «Закерзоння» Галина Стеців розповіла про заходи з нагоди вшанування 70-их роковин трагічних подій операції «Вісла» – примусової депортації українців Лемківщини, Холмщини, Надсяння, Підляшшя.

«Представники із Винник вшанували жертв операції «Вісла» під час заходів, які відбулися у Львові, – каже пані Галина. – 28 квітня поклали квіти біля каменю на місці встановлення майбутнього пам’ятника Жертвам депортацій українців у ХХ столітті, що на вул. Мушака.

У Національному академічному театрі опери та балету відбулася церемонія, приурочена до 70-ї річниці депортації українців із рідних земель. Далі громада вирушила до пам’ятника Тарасу Шевченкові на акцію «Свіча пам’яті». Учасники всі разом встановили на площі в центрі міста запалені лампадки у вигляді карти Закерзонння, вшанували жертв депортації хвилиною мовчання. У складі делегації з Львівщини винниківчани вирушили до Польщі, де мали взяти участь у багатьох заходах. На жаль, через труднощі перетину кордону не все відбулося так, як планували. Але ми відвідали наші землі, подихали рідним повітрям, помолилися за жертв сумнозвісної акції «Вісла».

14 травня у Винниках (Історико-краєзнавчий музей) відбудеться День пам’яті, присвячений трагічним роковинам, під час якого відкриють виставку «Сторінки нашої історії», погасять ювілейну марку, буде концерт пам’яті за участю хорів «Лемковина», «Надсяння», перегляд фільму ліги українців Канади «Вогонь і зброя» тощо.

Лариса КУБСЬКА

Теги: вшанування, депортація, операція Вісла
Останні новини:

Коментарі
avatar