Андрій Сав’юк: «У госпіталі є всі передумови для створення повноцінного реабілітаційного центру для учасників АТО»
08.05.2017 16:51

Андрій Сав’юк

Львівський обласний госпіталь ветеранів війни та репресованих імені Юрія Липи, що у Винниках, – територіальний центр медичної допомоги та реабілітації учасників АТО та регіональна база для активної медичної реабілітації спінальних хворих. Про роботу госпіталю у цьому напрямі розповів виконувач обов’язків головного лікаря Андрій Сав’юк.

– Психологи зазначають, що реабілітація має важливе значення не тільки для самих учасників АТО, а й для всього суспільства. Йдеться не тільки про фізичне, а й психологічне відновлення учасників АТО.

– Медики госпіталю роблять усе можливе, щоб допомогти тим, хто повернувся з АТО. У госпіталі працює «Єдине вікно» для задоволення потреб соціального та медичного характеру. За час його роботи спеціалісти соціального захисту Обласного центру зайнятості надали консультативну допомогу понад двом тисячам учасникам АТО.

У госпіталі надається медична, фізична та психологічна реабілітація учасникам АТО. Психологічну допомогу здійснюють три психологи, психотерапевт і психіатр. У неврологічному відділенні уже проліковано понад шістсот атошників.

Чи створено реєстр демобілізованих учасників АТО?

– Так. Реєстр ведеться з 2014 року. На сьогоднішній день внесено дані на майже десять тисяч учасників АТО.

– А скільки воїнів, які потребували допомоги, пролікувалися в госпіталі?

– Із липня 2014 року до 1 травня цього року у нас лікувалися понад дві тисячі учасників АТО, з них 507 вже в 2017 році. Загалом за цей період у госпіталь поступило 2222 учасників АТО, проліковано 2159, прооперовано – 183. На даний час на стаціонарному лікуванні перебуває 83 учасники АТО.

– Що ще плануєте зробити для відновлення здоров’я учасників АТО?

– На даний час у КЗ ЛОР «Львівський обласний госпіталь ветеранів війни та репресованих імені Юрія Липи» завершено реконструктивні роботи відділення реабілітації учасників АТО та спінальних хворих на 30 ліжок, проектом реконструкції якого передбачено дотримання всіх вимог щодо перебування та лікування пацієнтів із обмеженими фізичними можливостями. Для забезпечення повноцінної роботи реабілітаційного відділення необхідно придбати медичне та спеціалізоване обладнання, подбати про робочі місця.

У госпіталі є всі передумови для створення повноцінного реабілітаційного центру, в якому може надаватися весь спектр реабілітаційної допомоги – фізичної, медичної, психологічної реабілітації. Для цього необхідно провести реконструкцію фізіотерапевтичного та бальнеологічних відділень, реконструкцію басейнів, відділення гіпербаричної оксигенації та укомплектувати їх сучасним реабілітаційним обладнанням.

– Очевидно, що для цього потрібні чималі кошти. Розраховуєте на державне фінансування?

– Ми ведемо пошук і альтернативного фінансування серед інвесторів і міжнародних грантів. Скеровано заявки до Фонду Роберта Боша (Німеччина), розроблено проект «Організація Центру активної медичної реабілітації для учасників АТО, хворих із порушенням функції хребта та спинного мозку» («Кусаноне» (Японія)). А також підписано угоди в рамках транскордонної співпраці Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 рр.

Розмовляла Лариса КУБСЬКА


Теги: госпіталь, Андрій Сав’юк, воїни АТО, реабілітація
Останні новини:

Коментарі
avatar