Школярі вчилися вишивати і дефілювали у вишитих сукнях
19.05.2017 09:17

Майстер-клас із вишивання відбувся в СЗШ № 29. Участь у ньому взяли учні 7-А класу.

«Семикласники вивчали творчість поета Андрія Малишка, – зазначила вчитель української мови і літератури Ореста Стасів. –  Один із його найпотужніших віршів – «Пісня про рушник», який символізує життєву дорогу,  долю, вишиту нитками.  Вишивання є давньою українською традицією. Моя мама, згадуючи операцію «Вісла», розповідала, що переселенці розрізняли один одного саме за вишиванками – у кожного села був свій візерунок. Поезія Малишка стала основою нашого уроку-майстер-класу, під час якого ми ознайомили дітей із основами техніки вишивання».

Учитель і школярі  розповідали по традиції вишивання в Україні, називали, якими властивостями володіє вишитий рушник, роз’яснювали значення орнаментів і поєднання кольорів на вишиванках тощо.

Після теоретичної частини технікою вишивання зі семикласниками поділилася одна з найсильніших вишивальниць школи – учениця 8 класу Настя Жулкевич. Дівчина розпочала навчання із того, як вишивати півхрестиком і повним хрестиком, демонструючи це на полотні.

Допомагала провести інтегрований урок  вчитель технологій і трудового навчання Ірина Кобильник.

Активно вправлялися з голкою і ниткою не тільки семикласниці. Їхні однокласники також зацікавлено робили перші хрестики. Під час майстер-класу співали «Пісню про рушник», а також подивилися невеличкий фільм про техніку вишивання.

Протягом Дня вишиванки відбувся флешмоб у вишиванках і творча перерва, під час якої учениці школи демонстрували вишиті сукні та сорочки. 

Лариса КУБСЬКА

Теги: майстер-клас, вишиванка, СЗШ№29
Останні новини:

Коментарі
avatar