Мер Винник підписав договір про співпрацю з очільниками гмін Грудзьонзд і Радзинь Хелмінський
21.05.2017 18:17

Сьогодні, 21 травня, укладено договір про партнерську співпрацю міста Винники і гмінами Грудзьондз і Радзинь Хелмінський (Польща).

Підписали документ міський голова Винник Володимир Квурт, війт гміни Грудзьондз Анджей Родзєвіч, бургомістр міста і гміни Радзинь Хелмінський Кшиштоф Ходубський у приміщенні місцевого Історико-краєзнавчого.

Метою договору є налагодження партнерських відносин для зміцнення дружби між органами самоврядування та мешканцями зазначених населених пунктів на основі поваги прав, культури і звичаїв народів України та Польщі.

У планах партнерів – налагодження контактів між освітніми центрами, які працюють на території сторін, з метою кращого пізнання культури і національної спадщини обох країн, зокрема – обміни шкільної молоді і співпрацю вчителів; між закладами культури та їх представниками, що дасть можливість пізнавати традиції обох народів і слугуватиме взаємному культурному обміну.

В умовах договору, який вступив у силу з дня підписання, передбачено спільна участь в економічних, культурних, спортивних, туристичних, відпочинкових заходах.

Про важливість такого кроку щодо співпраці Винник і польських міст свідчить присутність на підписанні договорів консула РП у Львові.

«За підписання договору про співпрацю ми проголосували на сесії Винниківської міської ради, – зазначив міський голова Винник Володимир Квурт. – Це рішення свідчить про бажання мешканців нашого міста співпрацювати із польськими містами, вивчаючи напрацювання в різних галузях, а насамперед – у царині культури та освіти. Така співпраця принесе користь для нас і для наших друзів із Польщі, адже ми даємо шанс теперішньому і майбутньому поколінням вільно спілкуватися, працювати, обмінюватися досвідом».

Делегація з Польщі, у складі якої були і представники міста Лукова, разом із представниками влади та громади поклали квіти до пам’ятника Незалежності на вшанування жертв політичних репресій. Протягом дня польські гості взяли участь у заходах, які відбувалися у місті Винники – фестивалі сиру та бринзи, відкритті спортивного майданчика для занять із воркауту, Дні матері, ІІІ міжнародному фестивалі духовної пісні «Достойно є…».

Лариса КУБСЬКА

Теги: міська рада, Володимир Квурт, Грудзьондз, Винники, Радзинь Хелмінський, договір
Останні новини:

Коментарі
avatar