Фестиваль у Винниках об’єднав духовним співом Україну, Польщу і Румунію
21.05.2017 20:24

У храмі рівноапостольних святих Володимира і Ольги відбувся ІІІ Міжнародний фестиваль-конкурс духовної пісні «Достойно є…».

Участь у ньому взяли колективи з Румунії, Польщі, Східної України, Львова та Винник.

Розпочав фестиваль парох храму Воскресіння Господнього отець Петро Паньків.

Привітав керівників міст Польщі, учасників і усіх присутніх міський голова Винник Володимир Квурт, зокрема зазначивши: «Тішуся, що міжнародний фестиваль духовного співу «Достойно є…» стає традиційним, адже пісня до Бога – це наше спільне його возвеличення, пісня любові, добра і миру». Про важливість фестивалю для культурного обміну говорив бургомістр гміни Грудзьонз. 

Перед винниківчанами та гостями міста виступили хор Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ (м. Полтава), хор Асоціації «Хвалім Господа» (с. Вишня Рівня, Румунія), хор "Надсяння" (Львівське суспільно-культурне товариство «Надсяння»), чоловічий хор «Ехо» (м. Гудзьондз, Польща), Народний чоловічий хор «Орфей» Національного університету «Львівська політехніка», Народний чоловічий хор «Дзвін» (Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. Гжицького), хор «Ставрос» Львівського крайового ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозванного, Народний хор «Воскресіння» (м. Винники).

Ведуча фестивалю – керівник відділу гуманітарної політики Винниківської міської ради Зоряна Корчовська – розповіла присутнім про кожен колектив, який співав у храмі. Така візитівка сприяла знайомству з хорами, які виконали у Винниках пісні духовного спрямування, зокрема – «Достойно є…», «Ангел сповіщав», «Блажен муж», «Милість миру», «Христос Воскрес», «Благослови, душе моя, Господа», «У Царстві твоїм», «Світло тихо», «Нині відпускаєш», «Богородице, Діво», «Святий Боже», «Хваліте Господа з небес» та багато інших.

Із нетерпінням чекали присутні на виступи гостей з-за кордону. Хор асоціації «Хвалім Господа» зі села Вишня Рівня (Румунія), який складається з етнічних українців, ще раз довів, коли вони виконували «Отче наш» та інші пісні, що молитва до Бога не має мовних кордонів.

Щедрими оплесками віддячили винниківчани чоловічому хору «Ехо» з міста Грудзьонзд (Польща), який існує вже 90 років. У репертуарі – понад триста творів – духовна музика, патріотичні пісні, колядки тощо.

Щиро вітали й українські колективи, а також місцевий хор «Воскресіння».

Духовний спів – це не тільки атестат нації, не тільки популяризація духовної пісні. Він має і об’єднавчий характер. Саме це продемонстрували учасники фестивалю, виконавши наостанок «Боже великий, єдиний».

Слова подяки організаторам і учасникам прозвучали від господаря храму – отця Василя Петрика. Усі колективи нагородили дипломами і подарунками

Лариса КУБСЬКА

Теги: храм, духовна пісня, Фестиваль
Останні новини:

Коментарі
avatar