У Винниках створять клуб виноградарів
25.05.2017 16:44

Роман Бадунь

Як відомо, Винники отримали свою назву від винограду. Цю культуру вирощували тут із прадавніх років. З найдавніших часів відомо, що винниківські виноградарі забезпечували найкращими сортами винограду й вина галицьких королів. Ще й донині місцеві виноградарі культивують винниківський сорт винограду.

Зокрема, весь свій вільний від роботи час цій прекрасній культурі присвячує й педагог Роман Бадунь.

Пан Роман розповів, що зараз у нього є 70 сортів винограду. Є серед них і винниківський сорт.

«До мене постійно звертаються люди з різними запитаннями щодо вирощування винограду, мені також дуже цікаво з ними спілкуватися, - каже Роман Бадунь. – Іноді дізнаєшся багато нового. Тому я вирішив ініціювати створення у Винниках клубу виноградарів. Адже в багатьох містах України, в цілому світі такі клуби існують багато років. І приносять нам, виноградарям, користь.  Адже саме в таких клубах виноградарі передають один одному багатовіковий досвід вирощування цієї культури. У Винниках гріх було б не розвивати виноградарство, бо воно тут існувало століттями. Тому прошу з приводу організаційних питань, а також із усіх проблем, які стосуються вирощування винограду, звертатися до мене за номером телефону: 0630304079».

Пан Роман також дав декілька порад щодо догляду за виноградом у червні.

Отож, з його слів, саме в червні необхідно обламати зелені паростки винограду, провести, так звану, зелену підв‘язку, а якщо є потреба, то й штучне опилення. До 15 червня проводять зелене щеплення. Через 12-14 днів після цвітіння необхідно «підгодувати» виноградну лозу органічними добривами. Також варто обробити виноград засобами проти хвороб, виконати опилення сіркою проти оідіума (різновид хвороби, яка висушує грона).

Володимир ГАВРИЛІВ

Теги: Роман Бадунь, виноград
Останні новини:

Коментарі
avatar