Винниківчани відзначили День Героїв (ФОТО/ВІДЕО)
28.05.2017 21:16

Сьогодні, 28 травня, винниківчани урочисто відзначили День Героїв.

Винниківська громада зібралася біля пам‘ятника Незалежності України, щоб вшанувати всіх героїв, які  в минулі століття, і в наш час, не вагаючись, ставали на шлях боротьби за волю й правду свого народу.

На цьому заході були міський голова Винник Володимир Квурт, його заступник Богдан Шустер, представники громадських організацій, винниківчани – воїни АТО, священики місцевих церков, посадовці ВМР, небайдужі громадяни.

«Із княжих часів і до наших днів українська земля народжувала справжніх патріотів, мужніх людей, які у важкі історичні періоди брали на себе роль лідерів у боротьбі за волю й незалежність рідного народу, - зазначив у своєму виступі мер Винник Володимир Квурт. – Ці люди, які були героями, боролися не проти якихось ворогів, вони завжди мужньо боролися за свій народ, за свою країну. І за всіх цих людей-героїв, які протягом століть, а також у наші дні, мужньо боронили й боронять Україну в зоні АТО, я прошу всіх присутніх щиро  помолитися. Для цього запрошую наших священиків».

Всі присутні разом із священиками о. Петром Паньківим і о. Василем Петриком спільно молилися за Героїв України усіх поколінь.

Винниківчани тепло привітали й героїв сьогодення, своїх земляків, які боронили нашу країну в зоні АТО.

Від імені героїв-винниківчан промову виголосив Андрій Огоновський.

«Тут кажуть, що ми герої, але ми такі ж люди, як усі, коли ж виникла потреба захищати нашу державу, то ми зібралися й поїхали на війну, - мовив пан Андрій Огоновський. – Ми розуміємо, що в іншому випадку нас усіх чекала б неволя. Але війна ще не закінчилася, вона триває. Наші солдати продовжують гинути на Донбасі. Та їхня смерть не є марною. Бо наші люди мають змогу мирно жити на рідній землі, виконувати свою роботу, виховувати дітей. Трішки прикро, що винниківські педагоги разом із нашими учнями залишилися осторонь  сьогоднішнього заходу. Адже саме вчителі мали б на таких заходах передавати дітям знання про боротьбу українців за рідну державу. Бо де ж школярам учитися, як не на таких прикладах? Минулої п‘ятниці у всіх винниківських школах відбулися святкові заходи з нагоди закінчення навчального року. Було там все: квіти, вітання, співи, грамоти. Але наголошу, що це свято відбулося тільки тому, що там, на Донбасі, наші побратими ціною власного життя й здоров‘я боронять наш край. Тому про це варто пам‘ятати всім.

А ще хочу подякувати винниківській громаді, нашим священикам за вашу молитву. Ми, воїни АТО, відчували ваші щирі молитви далеко від наших Винник – на фронті. Якби не вони, ці щирі молитви до Бога, то багато наших винниківчан-воїнів АТО, а їх є у же більше ста чоловік, не були б сьогодні зі своїми сім‘ями. Бо тільки ваші молитви до Бога вберегли наші життя. Ми це усвідомлюємо. Тому дякую всім за щирі молитви й за вашу підтримку».

Вихованці Народного дому Винник Вероніка Сікора та Настя Дмитерко виконали патріотичні пісні. Вероніка Сікора виконала твори «А мати жде» та «Солдат України». У виконанні Насті Дмитерко прозвучали пісні «Молитва за Україну» та «Повертайся, солдате». Також патріотичний вірш декламувала Стефанія Гілета.

Продовжив  програму святкового заходу виступ ансамблю «Винниківчани» (художній керівник Володимир Завербний).

Усі присутні також виконали Державний гімн України.

Винниківська міська рада висловлює щиру подяку за проведення Дня Героїв колективу Народного дому Винник та директору цього закладу Наталії Вінярській, винниківському осередку «Союзу українок» і її голові Стефанії Гілеті та ансамблю «Винниківчани» та його художньому керівнику Володимиру Завербному.

Ведучою згаданого заходу була Наталія Дідик, а музичний супровід забезпечив Богдан Дубік.

Володимир ГАВРИЛІВ

Теги: свято, парк Незалежності, День героїв
Останні новини:

Коментарі
avatar