Верхня палата парламенту Нідерландів схвалила Угоду про Асоціацію Україна – ЄС
30.05.2017 11:03

Сенат Нідерландів

Сьогодні, 30 травня, Сенатом (верхньою палатою парламенту) Нідерландів була схвалена Ратифікація Угоди про асоціацію України з Євросоюзом. Це рішення розблокувало шлях до ратифікації документу.

Голосування проходило без обговорення, повідомляє Канал новин 24. 23 травня у Сенаті відбулися дебати з цього приводу. Як відомо, Угоду про асоціацію Україна – ЄС 23 лютого ухвалила нижня палата парламенту Нідерландів. Ратифікацію Угоди підтримали 89 з 150 депутатів палати. 55 проголосували проти.

Нідерланди мають завершити процес ратифікації відповідно до національних положень. Закон ще має підписати король, далі його опублікують Офіційному журналі Нідерландів і здадуть на зберігання документ про ратифікацію Генеральному секретаріату Ради. Угода про Асоціацію Україна – ЄС набере чинності в перший день другого місяця, що настає після дати здачі на зберігання останньої ратифікаційної грамоти або останнього документа про затвердження.

"Це дуже позитивно для ЄС, для України, а також для Росії, тому що це допоможе стабілізувати ситуацію у регіоні", – зазначив раніше прем'єр Нідерландів Марк Рютте.

Нідерланди були єдиною державою ЄС, яка ще не ратифікувала угоду щодо більш тісної політичної, безпекової та торгової співпраці з Україною. На референдумі у квітні 2016 року нідерландці більшістю голосів проголосували проти Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Нідерланди називали, зокрема, відсутність гарантій членства України в ЄС чи її право претендувати на додаткові кошти від Брюсселя. Для усунення занепокоєнь Нідерландів щодо Угоди лідери ЄС 15 грудня ухвалили рішення щодо України.

Фото: https://www.slovoidilo.ua/

Теги: Нідерланди, асоціація, Євросоюз, сенат, ЄС
Останні новини:

Коментарі
avatar