Європарламентарі вітають схвалення Сенатом Нідерландів Угоди про асоціацію між ЄС та Україною
31.05.2017 13:13

Європарламент

Процес ратифікації був марафоном з багатьма часто несподіваними та несправедливими перепонами, кажуть ключові європарламентарі, які займаються питанням відносин з Україною, після позитивного голосування Сенату Нідерландів.

Заява голови Комітету із закордонних справ Європейського Парламенту Девіда Макаллістера (Європейська Народна Партія, Німеччина), голови Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС Даріуша Росаті (Європейська народна партія, Польща) та його замісників Тібора Шанія (Прогресивний альянс соціалістів і демократів, Угорщина) і Каї Каллас (Альянс лібералів і демократів за Європу, Естонія), а також постійного доповідача щодо України Міхаеля Галера (Європейська народна партія, Німеччина):

«Ми щиро вітаємо сьогоднішнє голосування Сенату Нідерландів в підтримку Угоди про асоціацію між ЄС та Україною. Воно відкриває шлях до повноцінного набуття чинності цією ключовою угодою. Для Європейського Парламенту, який її ратифікував переважною більшістю голосів ще в листопаді 2014 року, це чудова - та довгоочікувана новина. Процес ратифікації був марафоном з багатьма несподіваними та несправедливими перепонами. Це нечесно по відношенню до хоробрих громадян України, які боролись за цю Угоду на Майдані взимку 2013-2014 років; більш ніж сто з них заплатили за неї ціною власного життя. Таким чином, ми закликаємо як владу Нідерландів, так і виконавчі органи ЄС завершити процедуру якомога швидше, але не пізніше саміту ЄС-Україна, який відбудеться в Києві 13 липня.

Це ще одна визначальна подія у двосторонніх відносинах України та ЄС після надання безвізового режиму. Останній вступить в силу для громадян України 11 червня. Віднині час подумати про майбутнє наших відносин. Слід розпочати з надання допомоги Україні, щоб вона могла сповна використати потенціал Угоди про асоціацію та з визначення сфер для подальшого посилення співпраці. Як і раніше, ми стоїмо пліч-о-пліч з нашими українськими друзями, особливо в рамках наших міжпарламентських відносин. Ми також зробимо все від нас залежне, щоб допомогти їм в проведенні реформ, поділитись досвідом, де це потрібно, та сприяти подальшому розвитку наших двосторонніх відносин, на благо як громадян ЄС, так і громадян України».

Представництво Європейського Союзу в Україні 


Теги: Нідерланди, асоціація, угода, європарламентарі, ратифікація, ЄС, Європарламент
Останні новини:

Коментарі
avatar