У Винниках розпочався міжнародний проект «Твори добро» (ФОТО)
05.06.2017 21:05

У понеділок, 5 червня, у Винниківській санаторній школі-інтернаті розпочався 6-ий міжнародний проект «Твори добро».

У Винники прибули учні навчальних закладів санаторного типу зі всіх куточків України, а також із Польщі та Нідерландів (усього 7 команд).

Кожна команда представила свій навчальний заклад, своє рідне місто та свою країну.

І кожне представлення вилилося у справжнісіньке театралізоване дійство з піснями, танцями, відеоматеріалами.

Представники всіх команд гучними оплесками підтримували тих, хто виходив на сцену.

Першими про рідне місто розповіли присутнім вихованці Винниківської санаторної школи-інтернату.

Другими вийшли на сцену вихованці навчального закладу міста Радзинь (Польща).

Далі про славний козацький край розповіли вихованці школи-інтернату з Канева.

Дуже патріотичним виявилося представлення свого міста вихованцями ліцею з міста Костянтинівка, що на Донеччині. Звичайно, патріотичними були виступи всіх команд, але все ж донеччани приїхали у Винники з прифронтової зони, де триває АТО. Саме тому до них сьогодні - особлива увага!

Не менше всіх вразили щирою любов‘ю до України, до своєї землі й вихованці Погорілецької санаторної школи-інтернату, що в Миколаївській області. Діти з Причорномор‘я також чудово представили Південь України й виконали запальні українські пісні.

Шану й повагу до рідної землі продемонстрували й вихованці школи-інтернату села Дмитровичі, що на Мостищині (Львівська область).

Про свою країну, своє місто й свій навчальний заклад цікаво розповіли й гості з Нідерландів. Цей колектив прибув у Винники з міста Апелдоорн.

«Ми щасливі, що знову в Україні, що знову тут із вами, - заявив представник нідерландської команди. – І ми підготували для всіх подарунок-сюрприз. На жаль, зараз його представити не маємо змоги. Бо ми сюди приїхали вчасно. А наш вантаж наразі перебуває ще десь у Варшаві. Тому свій подарунок, дуже сподіваюся, передамо вам завтра».

Варто зазначити, що для дітей практично не існує мовних кордонів, бо вони дуже швидко порозумілися поміж себе.

«Цьогоріч виступатимете не в складах своїх команд, - зазначила директор Винниківської школи-інтернату Лілія Свистович. – Ми сформуємо 7 колективів із учасників, що прибули сьогодні у Винники. І тепер ви змагатиметеся в «змішаних» командах. А зробимо ми це для того, щоб інтегрувати молодь. Щоб молоде покоління вивчало мову, культуру, традиції один одного. Це і є головне завдання нашого проекту – наблизити наші народи, здружити їх, навчити гармонійному співіснуванню в нашому непростому світі. Тому знайомтеся, працюйте, здобувайте нові знання й перемоги спільно. А ще після кожного змагального дня на всіх вас чекатиме запальна дискотека. Отож, буде цікаво й весело».

Усіх учасників міжнародного проекту «Твори добро» привітав заступник міського голови Винник Богдан Шустер.

Завтра для всіх дітей організують захоплюючу екскурсію столицею Галичини – Львовом. А сьогодні всі діти вже встигли оглянути Винники.

Лілія Свистович також повідомила, що всі учасники згаданого проекту допоможуть одиноким потребуючим мешканцям Винник (діти прибиратимуть будинки й садиби таких людей, фарбуватимуть їхні огорожі, брами тощо).

Також школярі садитимуть дерева, а серед них і дубки з Шевченкового краю – з Канівщини. Один дубок заплановано посадити біля пам‘ятника Тарасові Шевченку у Винниках.

У програмі проекту також передбачені найрізноманітніші конкурси, майстер-класи, веселі старти, акція «Об‘єднаймо Україну», квест «У пошуках скарбів» тощо. Приємно, що Винники знову вражають Україну такими захоплюючими й неординарними подіями.

Володимир ГАВРИЛІВ

Теги: Семінар, Твори добро, школа-інтернат
Останні новини:

Коментарі
avatar