«Сьогоднішня співпраця поміж Львовом і Винниками є чудовим прикладом для інших громад», - Володимир Квурт (ФОТО/ВІДЕО)
08.06.2017 15:54

Сьогодні, 8 червня, міський голова Львова Андрій Садовий побував у Винниках на будівництві дитячого садочку №162, що на вулиці Олени Теліги, 4.

Разом із Андрієм Садовим проблеми з відновленням згаданого дитячого дошкільного закладу на будівельному майданчику обговорювали депутат Львівської міської ради Григорій Козловський, мер Винник Володимир Квурт, його заступник Богдан Шустер, секретар ради ВМР Ігор Жуковський, радник міського голови Винник Тарас Дмитерко, посадовці Львівської міської ради.

Посадовці ознайомилися зі станом освоєння бюджетних коштів на відновлення дитячого садочку, з якістю виконаних робіт.

«Ще ніколи співпраця Львова та Винників не була такою плідною та інтенсивною, - зазначив мер Львова Андрій Садовий. – Після завершення будівництва цей садочок прийме до 500 дошкільнят, а це, в свою чергу, дасть нам змогу розвантажити львівські дитсадочки. Бо винниківчани від безвиході були змушені возити своїх дітей у львівські садочки. Виконавши цей ремонт, ми значно полегшимо батькам життя. Адже їм не доведеться щоденно возити дітей у Львів і назад. Тут їм буде близько. І умови тут просто чудові, просто треба облаштувати територію садочку для малюків. А природа тут – просто вражаюча. Я дуже сподіваюся, що до завершення 2017 року ми введемо в дію хоча б першу чергу будівель. А це дозволить забезпечити місцем у цій дошкільній установі 200 – 250 малюків».

Депутат Львівської міської ради Григорій Козловський наголосив, що великим досягненням є вже те, що згаданий комплекс ціною надзвичайних зусиль вдалося зберегти для громади без перепрофілювання.

«Мені, як бізнесмену, двічі пропонували придбати весь комплекс дитячого садочку №162, але я настояв на тому, щоб зберегти його для винниківської громади без перепрофілювання, - розповідає Григорій Козловський. – Бо у Винниках катастрофічно бракує місць для дітей у дошкільних закладах. Зараз таких місць у нас потребують 1300 дітей. Батьки 195 малюків написали відповідні заяви, решта, як я розумію, не вірять, що в цій ситуації будуть зрушення на краще, тому пишуть заяви у львівські дитсадочки. Але навіть із цих 195 заявників у цьому році діючий садочок у Винниках зміг би прийняти лише 45 дітей. Ось така гостра потреба й примусила владу Винник і Львова спільно шукати шляхи до її розв‘язання. І ми знайшли вихід. Коли буде профінансовано всі роботи, то можу передбачити, що перша черга цієї дошкільної установи буде введена в дію до 19 грудня, тобто, до Дня святого Миколая. І це буде чудовим подарунком не лише для малечі, але й для їхніх батьків!

Я ще хочу відзначити, що в липні минулого року депутати Львівської міської ради затвердили Комплексну програму соціальної сфери та інфраструктури громад міста Винники та смт Рудно й Брюховичі на 2016-2020 роки. І результатом цієї програми стало те, що цьогоріч Львів інвестує в місто Винники понад 17 мільйонів гривень. Із цієї суми – 10 мільйонів надійде на відновлення цього дитячого садочку. Бо бюджет Винник занадто малий, щоб вирішувати великі завдання».

Представник підрядної організації, яка проводить будівельні роботи, зазначив, що станом на червень вони планують освоїти 5 мільйонів гривень.

«Для Винник, справді, дуже гострою є проблема дитячих дошкільних закладів, тому наша плідна співпраця зі Львовом може слугувати позитивним прикладом співіснування й для всіх інших громад, - зазначив міський голова Винник Володимир Квурт. – І батьки маленьких винниківчан вдячні всім посадовцям, які долучилися до робіт зі спорудження цього садочку. Після введення в дію першої черги й завершення всіх будівельних робіт, ми повинні взятися й за відновлення басейну. На жаль, зараз від нього залишилася лише руїна. Та ми спільними зусиллями повинні відновити й його. Бо плавання є невід‘ємною складовою виховання здорової людини».

Варто зазначити, що станом на сьогодні в цій будівлі на 80 відсотків замінили вікна, споруджується новий шатровий дах, виконано роботи щодо розведення систем опалення, водо- та каналізування. У середині приміщення виконуються штукатурні роботи.

Також нагадаємо, що приміщення дитячого садочку №162 було збудовано у 1984 році, там було 300 дітей (розрахункова потужність – 320 дітей). Він належав фірмі «Облсільбуд». У закладі функціонував басейн із повним комплектом спортивного інвентаря, була стаціонарна пральня, кухня, ігрові майданчики. У дитячому садочку тоді працювало 13 груп.

Володимир ГАВРИЛІВ

Теги: дитячий садок, Андрій Садовий
Останні новини:

Коментарі
avatar