У Винниках висадили саджанець із Шевченкового дуба (ФОТО/ВІДЕО)
08.06.2017 16:51

Сьогодні, 8 червня, у Винниках стартувала Всеукраїнська акція «Паростки єднання». Мета акції - об‘єднання українців і представників інших народів на основі творчості Тараса Шевченка. Люди проводять спільні акції, висаджуючи саджанці дубків із Тарасового дуба, що росте на могилі Кобзаря у Каневі. Під час таких акцій, які мають також мету озеленення нашої землі, покращення екології тощо, люди спільно виконують і безсмертні твори Тараса Шевченка.  

Саме така захоплююча патріотична акція й відбулася у Винниках. І символічним є те, що саджанець дубка з могили Тараса Шевченка у Каневі посадили біля пам‘ятника Кобзареві у Винниках. Бо ж винниківський пам‘ятник є першим на території Західної України.

А ще символічним стало те, що в цій патріотично-екологічній акції брали участь не лише винниківчани й представники всіх українських земель. Сьогодні до акції у Винниках долучилися й громадяни Нідерландів і Польщі. І саме тому зворушливо звучали твори Шевченка у їхньому виконанні польською та голландською мовами.

З промовою до присутніх про важливість таких акцій звернувся міський голова Винник Володимир Квурт.

«Такими акціями ми, справді, поєднуємо не лише різні регіони України, але й народи інших країн», - зауважив у своєму виступі Володимир Квурт.

Привітала присутніх і депутат Винниківської міської ради та директор Винниківської санаторної школи-інтернату Лілія Свистович.

Саме Винниківська санаторна школа-інтернат організувала у Винниках згадану Всеукраїнську акцію. А гості зі всіх куточків України та з Нідерландів і Польщі перебувають у Винниках, беручи участь у міжнародному проекті «Твори добро», його також організувала та проводить Винниківська санаторна школа-інтернат.

Право висадити дорогоцінний саджанець із Канева біля пам‘ятника Кобзареві у Винниках отримали міський голова Винник Володимир Квурт, педагог санаторної школи-інтернату з Канева Людмила Криволап, представники делегацій із Польщі та Нідерландів.

Ансамбль «Винниківчани» (художній керівник Володимир Завербний) разом зі всіма присутніми виконав твори Тараса Шевченка.

Гості з Канева також передали ще два дубочки з Тарасової могили. Один із них урочисто подарували Винниківській школі-інтернату, інший – директору Історико-краєзнавчого музею Винник Ігорю Тимцю.

«Тарас Григорович Шевченко дуже любив дубочки, неодноразово малював їх у своїх роботах, - розповідає гість із Канева Людмила Криволап. – Поблизу Канева є село Прохорівці, де Тарас Шевченко неодноразово бував. І там донині росте дуб, якому зараз 600 років. І цей дуб наш Кобзар намалював, а ми, нащадки, зберегли цей безцінний малюнок. Щодо саджанців, які ми подарували сьогодні громаді Винник, то вони проросли з дуба, який вже понад сто років росте на могилі Кобзаря у Каневі. Його власними руками посадили родичі Тараса Шевченка на його могилі, коли урочисто відзначали 100-річчя від Дня народження Кобзаря у 1914 році. Тому це дерево є дуже важливою пам‘яткою для всіх прихильників творчості Кобзаря. І ми прагнемо, щоб саджанці з цього дуба проросли на території всієї України».

На згаданій акції також були присутні посадовці Винниківської міськради, депутати Винниківської міськради, представники навчальних і комунальних установ Винник, громадських організацій.

Володимир ГАВРИЛІВ

Теги: пам'ятник, тарас Шевченко, Твори добро, Канів, саджанець дуба, акція, Паростки єднання
Останні новини:

Коментарі
avatar