«У разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно бути обережними в поводженні з ними», - старший лейтенант поліції Мар‘яна Труш
22.06.2017 12:52

Мар‘яна Труш

На території Винник і на околицях міста винниківчани щороку натрапляють на вибухонебезпечні предмети часів другої світової війни.

Ризик натрапити на таку небезпечну знахідку збільшується саме в літній період, коли люди виконують земляні роботи. А ще в категорії ризику перебувають діти, які під час літнього відпочинку гуляють у навколишніх лісах. І там також вони можуть знайти вибухонебезпечні предмети.

Представник Личаківського відділу поліції, старший лейтенант Мар‘яна Труш нагадала винниківчанам про головні правила техніки безпеки у разі виявлення згаданих небезпечних предметів.

Отож, у разі виявлення боєприпасів або предметів, за зовнішніми ознаками схожих на них, необхідно:

- Негайно припинити всі роботи в районі виявлення вибухонебезпечних предметів (ВНП);

- коли є така можливість, то попередити про підозрілий предмет осіб, які перебувають неподалік;

- позначити місце знаходження предмета, а коли є змога, то встановити навколо нього огорожу (для цього можна використовувати різні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки матерії тощо);

- негайно повідомити про небезпечну знахідку чергові служби МНС та МВС за номерами 101,102 (повідомлення робити не поспішаючи, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження ВНП);

- поблизу ВНП категорично забороняється палити, користуватись запальничками, іншими джерелами відкритого вогню та предметами, що можуть його викликати;

- не торкатись підозрілого предмету;

- у жодному разі не намагатися переміщувати вибуховий пристрій (підозрілий предмет) або змінювати його розташування;

-очікувати на безпечній відстані від місця знаходження ВНП або предмета, подібного на нього, представників органів місцевої влади, МНС, МВС, при цьому здійснюючи заходи щодо недопущення до небезпечної зони сторонніх людей.

«Щоб уникнути нещасних випадків, потрібно пам’ятати, що зовнішній вигляд боєприпасів від тривалого перебування в грунті або у воді зазнає змін, - наголошує Мар‘яна Труш. - Вони під впливом вологи деформуються, іржавіють і від найменшого дотику вибухають».

Категорично заборонено розбирати боєприпаси, кидати їх у вогонь або самостійно переносити чи транспортувати.

Слід пам’ятати, що у будь-якому випадку, під час виявлення ВНП або предметів підозрілого характеру, лише виконання заходів безпеки є гарантією того, що не трапиться трагедії: загибелі чи каліцтва людей.

«Завжди пам‘ятаймо, що береженого Бог береже, тому будьте обережними та здоровими», - сказала на завершення Мар‘яна Труш.

Володимир ГАВРИЛІВ

Теги: Мар‘яна Труш, поліція, Вибухонебезпечні предмети
Останні новини:

Коментарі
avatar