Володимир Квурт: «Для нас Конституція України не лише закон, це – наш оберіг»
28.06.2017 16:40

Сьогодні, 28 червня, в Україні урочисто відзначають День Конституції. З цієї нагоди винниківчани також зібралися біля пам‘ятника Незалежності України, щоб вшанувати головний закон своєї країни.

Як відомо, Конституцію України було прийнято 21 рік тому. Депутати ВРУ працювали над нею протягом 5 років (з моменту проголошення Незалежності України). А завершився багаторічний процес лише 28 червня 1996 року, коли після багатогодинної праці (перед її прийняттям депутати працювали цілу ніч!), зранку, було затверджено Конституцію України. Чому так трапилося? Чому так важко народжувався головний закон нашої держави? Та тому, що була шалена протидія ворогів України завадити цьому. Адже саме за Конституцією живуть усі цивілізовані народи й нації. Саме Конституція робить кожну країну повноцінною, рівноправною серед інших. Тому й чинився шалений спротив створенню й прийняттю Конституції України на всіх рівнях! Адже найрізноманітніші імперці сподівалися, що Україна це – не надовго, що їм знову вдасться відродити імперію зла на Півночі. Зрештою, вся ця імперська зграя й донині сподівається затягнути Україну в імперське стійло. Бо без українців у наших східних сусідів усе руйнується. Їм треба нашого інтелекту, нашого вміння й працелюбності, їм треба гарматного м‘яса для нових завоювань. Саме це і є причиною злочинної окупації Криму й кровопролитної війни на Донбасі. Сподіваємося, що це вже агонія імперців. І віримо, що незабаром Україна стане рівною серед рівних у колі вільних народів Європи.

З Днем Конституції України всіх присутніх на сьогоднішньому заході, усіх винниківчан, привітав міський голова Винник Володимир Квурт.

«Конституція України це не лише найважливіший закон держави, який нас усіх обрегіає, це – наш справжній оберіг», - зазначив у своїй промові Володимир Квурт.

Вихованці театральної студії «Золотої молоді Винник» (очолює студію Анастасія Пришляк) Лариса Пришляк, Вікторія Мамчур і Ольга Жук підготували й показали театралізоване дійство, яке присвятили Дню Конституції України.

Також зазначимо, що Україна має давні традиції державницького й конституційного законодавства. І цього не змогли перекреслити ні сотні літ неволі нашого народу, ні всі війни, катастрофи, що відбувалися на території України (зрештою, відбуваються й зараз). Згадаймо вічевий устрій стародавніх українців. Згадаймо демократичні традиції й звичаї на Запоріжжі. І, звичайно, Конституцію Пилипа Орлика. Можливо, саме ці звичаї й традиції нікому не дозволили перервати давній родовід українців і позбавити їх історичної пам‘яті. І все це завирувало новими державотворчими джерелами, які дозволили нам відродити Україну, як державу, 24 серпня 1991 року. А закріпила цей високий статус наша Конституція 28 червня 1996 року. Шануймо те, що маємо.

Володимир ГАВРИЛІВ

Теги: Володимир Квурт, свято, день конституції, пам'ятник Незалежності
Останні новини:

Коментарі
avatar