«Винники активно працюють у напрямі енергозбереження», – Ольга Хауляк
11.07.2017 16:52

Спеціаліст із енергоменеджменту відділу інвестицій Винниківської міської ради Ольга Хауляк завершила навчання на тренінговому курсі щодо прийняття рішень в управлінні природними ресурсами, який відбувався протягом 29 червня – 6 липня в університеті Хазар м. Баку (Азербайджан).

- Які умови треба було виконати, щоб стати учасником міжнародного тренінгу з енергоефективності?

- Заповнити заявку на участь, надіслати рекомендації, пройти відбір серед багатьох претендентів. Поїздку і навчання учасникам, яких було 22 – з Азербайджану, Казахстану, Киргизстану, Монголії, Таджикистану та України, профінансував Міжнародний фонд «Відродження».

- Що було в програмі навчання?

- Тренінгові заняття побудували на основі Хартії природних ресурсів. Учасники аналізували правові, фіскальні рамки діяльності з користування надрами, надходження в місцеві та регіональні бюджети в результаті видобутку природних ресурсів, а також вивчали досвід країн, які мають значні досягнення щодо енергоефективної, екологічно орієнтованої економіки та підвищення якості життя.

Під час тренінгових занять відбулися політичні дебати, присвячені презентації індексу управління ресурсами (RGI), який вимірює та оцінює якість управління в нафтовому, газовому і гірничодобувному секторах. Учасники обговорили результати застосування індексу щодо їхніх країн, які дозволяють визначити необхідні зміни в законодавстві для подальшої реформи видобувного сектору та раціонального використання ресурсів. Учасники тренінгу приєдналися до представників державних закладів і міжнародних громадських організацій для обміну досвідом і співпраці.

У тренінгу взяли участь представники кількох країн. Вони презентували діяльність щодо енергоефективності та енергозбереження?

- Так, всі учасники розповідали про те, як ведеться робота у цьому напрямі в їхніх країнах. Разом ми розробляли антикризові стратегії, рекомендації для покращання інвестиційного клімату міст, регіонів.

- То як виглядає енергоефективність у країнах Азії?

- Наразі там не повністю усвідомлюють користь енергозбереження, бо не платять багато за енергоресурси. Хоча проблеми мають подібні до наших – наприклад, не завжди школи достатньо опалюють. Але дешевизна енергоресурсів сповільнює їхнє бажання до економії, тому вони не готові популяризувати енергозберігаючі технології. Хоча бюджети країн Азії утворюються внаслідок надходжень від видобутку нафти, газу, золота, є можливість створювати цільові фонди, а кошти скеровувати на майбутні енергоефективні технології.

- А як сприймали інформацію про Винники?

- Винники мають чималі досягнення – від освітлення вулиць енергозберігаючими LED-світильниками, термомодернізації будівель навчальних і культурно-освітніх закладів до плану встановлення комунальної сонячної електростанції, що дасть можливість не тільки забезпечити місто електроенергією, а й отримувати додаткові надходження до бюджету від продажу енергії за зеленим тарифом.

Винники мають розроблений і прийнятий «План дій із сталого енергетичного розвитку» та беруть участь у конкурсі проектів «Угода мерів» – провідна міжнародна ініціатива, яку започаткував Європейський Союз. Ця ініціатива охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність і нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. І ми активно працюємо у цьому напрямі.

Розмовляла Лариса КУБСЬКА


Теги: Ольга Хауляк, тренінг, енергоефективність, міська рада, енергозбереження
Останні новини:

Коментарі
avatar