Руслан Мостовий – найкращий тренер 1-го туру Першої ліги
18.07.2017 10:29

Руслан Мостовий

Всеукраїнське об’єднання тренерів із футболу проаналізувало підсумки стартового туру української Першої ліги сезону-2017/2018.

Новий сезон розпочався у Першій лізі низкою важливих матчів, однак на їхньому тлі вирізнялося протистояння двох колективів ПФЛ, які найбільше прогресують останнім часом. Доробок ковалівського «Колоса» за два сезони – золоті медалі Другої ліги та місце у першій п’ятірці у Першій лізі. «Рух» у дебютному сезоні серед неаматорів став віце-чемпіоном Другої ліги й одразу ж підвищився у класі. Тому матч у Винниках справедливо вважали одним із центральних. Його переможцем став «Рух», відсвяткувавши історичну першолігову прем’єру перемогою.

Як повідомляє прес-служба Всеукраїнського об’єднання тренерів із футболу, лауреатом у Першій лізі став головний тренер винниківського «Руху» Руслан Мостовий. Його підопічні завдали поразки «Колосу» в надзвичайно важкому та відповідальному матчі.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Рух» не мав права на осічку з кількох основних причин: по-перше, це був історичний дебют клубу на першоліговому рівні, по-друге – перший домашній матч нового сезону, по-третє, в гості прибув суперник, якого також вважають одним із претендентів на цьогорічні медалі. З огляду на це важка, трудова перемога – прекрасне досягнення.

2. Труднощі у вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Основна кадрова проблема «Руху» полягає в тому, що команда влітку перебудувала склад, деякі визначальні гравці завершили виступи – це означає, що тренерський штаб потребував більше часу на налагодження нових ігрових зв’язків. Утім, про «Колос» можна сказати рівно те саме, тому переваги чи недоліку в цьому компоненті не було у жодного із суперників.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Складність цього компоненту полягала в тому, що «Рух» часто перебудовує свою гру на різні тактичні схеми, що вимагає наявності гравців високої кваліфікації та майстерності. Мостовому вдалося плавно розподілити командні сили, тому за ходом другого тайму його заміни спрацювали значно краще, ніж у суперників.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни за ходом матчу, використання людського фактору)

«Рух» розпочинав із трьома центральними захисниками, однак після серії замін перейшов на тактику з чотирма оборонцями (відзначаємо майстерність Заставного та Василя Білого, котрі допомогли досягнути балансу на флангах). Також вдало пройшли зміни в півзахисті, де поява Лозового та Козловського допомогла змінити вектор наступу.

5. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Цього року «Рух» вражає домашніми виступами: він виграв уже 9-ий поспіль офіційний поєдинок у рідних стінах, а востаннє він втрачав перемогу вдома ще на початку вересня (за весь час на професійному рівні винниківський клуб на стадіоні імені Богдана Маркевича не вигравав всього лише два рази). Загальна безпрограшна серія команди Мостового складає вже 6 матчів.

Лауреат 1-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» у Першій лізі: Руслан МОСТОВИЙ («Рух»).

Середній бал – 4,8.


ДЛЯ ДОВІДКИ. Громадська організація «Всеукраїнське об’єднання тренерів із футболу» розпочала роботу 2016-го року. Основною метою об’єднання є підвищення статусу, іміджу і престижу українського тренера з футболу. Для її реалізації планують проведення низки заходів, які дозволять значно поліпшити захищеність, інформованість, професійне зростання вітчизняних тренерів.

На сьогоднішній день «Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу» вже об’єднало кілька десятків провідних вітчизняних фахівців. У планах – створення всеукраїнської мережі об’єднання, проведення різноманітних заходів та подальша плідна робота на благо українського футболу. Перший черговий з’їзд одностайно обрав Президентом об’єднання Миколу Павлова. Генеральний секретар – Анатолій Бузник. До правління входять Мирон Маркевич, Андрій Шевченко, Леонід Буряк, Семен Альтман, Сергій Ребров, Юрій Вернидуб, В’ячеслав Грозний, Анатолій Волобуєв, Валерій Шамардін.

Джерело: http://fcruh.com/
Фото: Роман ПОРОДКО


Теги: Руслан Мостовий
Останні новини:

Коментарі
avatar