У бібліотеці для дорослих відбудуться «Ольжині читання»
19.07.2017 15:49

У переддень пам’яті рівноапостольної княгині Ольги в бібліотеці для дорослих відбудеться науковий семінарій «Ольжині читання».

Його присвятять дослідженням про княгиню Ольгу, а також про історію та культуру доби Середньовіччя у Винниках та околицях.

Читання розпочнуть 23 липня о 14.30 . Організатори – Винниківська бібліотека для дорослих, Винниківський осередок товариства «Просвіта», Пліснеський історичний рій.

«Ми проводимо такі наукові зустрічі з 2005 року, – розповів історик, один із організаторів заходу Ігор Мицько. – Ідея регулярного проведення семінаріїв пов’язана з гіпотезою про походження княгині Ольги з города Пліснеськ, залишками якого є величезний археологічний комплекс у сучасному селі Підгірці Бродівського району. Працюємо на семінарії за двома блоками. У першому слухаємо та обговорюємо повідомлення про Ольгу, а в другому – історичну інформацію щодо місця проведення заходу. Цього року – це Винники, оскільки з Чортовими скелями (фото) пов’язують згадки про княгиню Ольгу».

Під час семінарію історики та археологи розглянуть питання топографії середньовічних Винник, Віслянсько-бузького водного шляху, заснування Кракова данськими вікінгами, про Городища ІХ - Х століть на українському та польському Прикарпатті, млини Винник та інші.

Лариса КУБСЬКА

Теги: Княгиня Ольга, дослідження, семінарій, Чортові скелі, бібліотека
Останні новини:

Коментарі
avatar