У Винниках створено новий вокальний дівочий колектив – «Зґарда»
20.07.2017 17:17

«Зґарда» – прикраса, оберіг, який захищає людину від різних напастей. Саме це слово стало назвою для нового дівочого хору, що створений у червні. Його «кістяк» сформував при хорі вокальний ансамбль, який нещодавно дебютував під час концерту грузинського дитячого танцювального ансамблю «Церулі – 1».

Зачарували гостей і глядачів, які зібралися у КЦ «Дозвілля», професійним виконанням пісень учасники новоствореного ансамблю – Олена Грицько (керівник зразкового хору «Оберіг» Будинку дитячої та юнацької творчості міста Винники), Ірина Шалата (викладач Школи мистецтв), Марія Палько (викладач Школи мистецтв), Зоряна Кулик (учасниця хору «Воскресіння»), Діана Степась (випускниця Школи мистецтв, студентка музколеджу). Також у складі ансамблю співає Ірина Мельник (вихованка Народного дому, студентка консерваторії), Анастасія Бондаренко (випускниця Школи мистецтв, студентка музколеджу).

Творчим керівником «Зґарди» є талановита винниківчанка Наталія Ключинська – регент дитячого хору, молодіжного хору «Світло тихе» при церкві «Воскресіння» у Винниках, хормейстер хору Національного лісотехнічного університету, концертує у містах усього світу як хористка відомого колективу «Леополіс», виступає у хорі «Глорія» Львівської філармонії, дипломант і лауреат всеукраїнських конкурсів диригентів.

Ідея створення дівочого хору «Зґарда» – це бажання зробити у Винниках новий і цікавий мистецький проект, – розповіла ініціатор заснування колективу Марія Палько. – Ми прагнемо зібрати в хорі крім професіоналів, які є основою ««Зґарди», талановитих дівчат, котрі не бояться сцени, хочуть займатися музикою, співати, але вже закінчили навчання. Усі ж мистецькі заклади міста розраховані на учнівську категорію населення, а дорослі не мають де себе задіяти. Протягом літа працюватимемо над формуванням складу колективу, підбиратимемо репертуар. У першу чергу це будуть українські народні пісні, творчість українських композиторів, а також закордонні. Ми маємо багато цікавих ідей, відкриті до різних проектів і співпраці. А те, як нас гарно сприйняли на дебютному виступі, надихає до творчості».

Лариса КУБСЬКА

Теги: Винники, Згарда, АНСАМБЛЬ, Хор
Останні новини:

Коментарі
avatar