Український пілот, який героїчно посадив літак у Стамбулі, отримає орден «За мужність» (ВІДЕО)
29.07.2017 12:12

Капітан українського літака Олександр Акопов здійснив посадку в аеропорту Ататюрка у Стамбулі фактично «наосліп» у складних погодних умовах після того, як лайнер було пошкоджено градом.

Як передає airporthaber.com, це сталось 27 липня, коли в місті стався сильний шторм з дощем та град, розміром з горіх.

За таких погодних умов літак Airbus A320 з українською реєстрацією UR-AJC авіакомпанії AtlasGlobal Ukraine вилітав з Стамбула в Ерджан (Північний Кіпр) з 121 пасажиром і 6 членами екіпажу на борту.

На висоті 4 тисячі футів літаку розбило градом носову частину і скло кабіни пілотів. У результаті Акопов вирішив повертатись в аеропорт.

Йому вдалось здійснити посадку, нахиливши літак трохи набік, щоб бачити через бокове скло смугу, і керуючись вказівками диспетчерів аеропорту.

Турецькі ЗМІ, підкреслюючи професіоналізм Акопова, зокрема, вказують що він має майже 14 тисяч годин нальоту.

Президент України Петро Порошенко підписав указ про нагородження українського пілота, який став відомим на весь світ завдяки своєму професіоналізму, Олександра Акопова орденом «За мужність». Про це глава держави повідомив у Facebook.

«Олександр Акопов – це ім’я сьогодні знає весь світ. І для мене було великою приємністю особисто подякувати Олександру та висловити захоплення його вчинком. Наш співвітчизник без перебільшення став героєм, посадивши наосліп вщент побитий градом літак в стамбульському аеропорту. Завдяки надвисокому професіоналізму та нечуваній витримці Олександра 121 пасажир та 6 членів екіпажу відтепер можуть святкувати свій другий день народження», – зазначив П. Порошенко.

«Вчинку українця аплодує весь світ. Щойно підписав указ про нагородження Олександра Акопова орденом «За мужність». Вся Україна пишається неймовірним вчинком нашого героя!», - повідомив президент.

Джерело: http://portal.lviv.ua/

Теги: героїзм, стамбул, літак, Олександр Акопов, авіалайнер, посадка, аеропорт, орден за мужність, гроза, град
Останні новини:

Коментарі
avatar