Ювілейний випуск часопису «Наша спадщина» присвятили Винникам
02.08.2017 14:58

За сприяння Винниківської міської ради, яка дбає про збереження та популяризацію культурної спадщини міста, Історико-краєзнавчого музею Винник вийшов друком ювілейний науково-популярний журнал «Наша спадщина» (№ 2 (10), 2017), засновником і видавцем якого є ГС «Західноукраїнська спілка музеїв».

У часописі зроблено акцент на Винники, а також подана інформація дослідників про місто Глиняни та ін.

«Журнал сформовано таким чином, щоб подати пізнавальну інформацію про Винники, а також ті населені пункти, які плануємо об’єднати новим туристичним маршрутом «Глинянським шляхом» – Глиняни, Журавники, Золочів, Унів, Вижняни, Підберізці, – розповів голова ГС «Західноукраїнська спілка музеїв», директор Історико-краєзнавчого музею Винник, член редколегії часопису «Наша спадщина» Ігор Тимець. – Над статтями, які цікаві для читача не тільки Західної України, працювали історики, мистецтвознавці, краєзнавці. Зараз є дуже багато публікацій історичного та краєзнавчого спрямування, але трапляються помилки, нема посилань на джерела. Науково-популярне видання «Наша спадщина» – це можливість для читачів користуватися достовірною інформацією, яку зібрали фахівці».

У часописі є що прочитати. Розпочинається видання статтею Ігоря Тимця про історію міста Винники від першої письмової згадки до кінця XVIII століття. Андрій Гречило розповідає про символи міста Винники.

Стаття Софії Котович «Мозаїка «вільного міста» Глиняни» для тих, кому цікаво більше дізнатися про назву, історію одного з найменших міст України – Глинян, що за 40 кілометрів від Винник.

Мистецтвознавчі розвідки спрямовані на висвітлення теми народного мистецтва, зокрема – феномену XIX-XX століття – глинянських килимів. У часописі вміщено інтерв’ю винниківчанки, редактора «Нашої спадщини» Надії Мориквас із реставратором Олегом Карапінкою про відреставроване полотно невідомого художника XVIII століття, яке вважається шедевром, «Вінчання князя Миколи Радзивілла з Катериною Гонзаго». У рубриці «Постаті» Володимир Шелеп і Андрій Филипчук розповідають про дослідника давнього Пліснеська Михайла Филипчука.

Завідувач відділу Історико-краєзнавчого музею Винник Михайло Лабойко аналізує перспективний маршрут «Глинянським шляхом», запровадження якого стане поштовхом до розвитку туризму в нашому регіоні.

Частина журналу присвячена археологічним дослідженням у Винниках, розвитку шкільництва в нашому місті (кінець XVIII-1939). У рубриці «Хроніка» йдеться про VII Винниківську міжнародну археологічну конференцію, що відбулася 2016 року, та інші цікаві наукові та мистецькі події Львова та Винник.

Лариса КУБСЬКА

Теги: спадщина, часопис, дослідження, музей, журнал, ігор тимець
Останні новини:

Коментарі
avatar