«Маршрут «Глинянським шляхом» – перспективний для розвитку Винник і регіону», – Ігор Тимець
03.08.2017 15:57

Новий туристичний маршрут «Глинянським шляхом» – одна з найпотужніших розробок Історико-краєзнавчого музею Винник, яка представить Львівщину з маловідомого боку. Про це ми говоримо з директором Історико-краєзнавчого музею Ігорем Тимцем.

– Ігоре Васильовичу, яка схема і тривалість нового маршруту?

– Туристичний маршрут об’єднає Винники, Журавники, Глиняни, Золочів, Унів, Перемишляни, Вижняни,Підберізці. Його протяжність – 182 км, а тривалість – 3 години 46 хвилин.

– Чому саме ці населені пункти увійшли до переліку?

– Один із основних торговельних шляхів, який проходив поблизу Винник, – Галицький тракт, історія якого тягнеться з Княжих часів. Він вів до Глинян, що були форпостом на шляху на схід. Тому новим маршрутом об’єднаємо десять населених пунктів. У першу чергу орієнтувалися на те, щоб було цікаво туристові.

Глиняни – невелике містечко, що за 40 кілометрів від Винник. Воно має цікаву історію, зокрема традиції килимарства. У Глинянах створено філію Історико-краєзнавчого музею Винник – Музей ткацтва та килимартсва. Глинянські килими в 19-20 століттях були відомі не тільки на теренах України. Фабрика Хамули мала представництва в багатьох містах світу. В радянський час там замість глинянських візерунків почали використовувати гуцульські. Фабрика занепала й згодом перестала існувати. Зараз ми повертаємо цю мистецьку спадщину з небуття.

Пропонуємо відвідати за цим маршрутом й інші цікаві об’єкти – панську садибу 19 століття у с. Журавники, об’єкти культурної спадщини в Золочеві, Перемишлянах, Унівську лавру, костел у с. Вижняни, церкву в с. Підберізці та обов’язково – пам’ятки Винник.

– Сьогодні шукають варіанти економічного розвитку нашого регіону. Чим корисний новий туристичний маршрут?

– По-перше, це розвиток туризму. Адже сучасний турист хоче бачити не тільки Львів чи «Золоту підкову». По-друге, він сприятиме економічній піднесеності депресивних сіл, що є на цьому маршруті. Відновлення дороги до сіл зменшить навантаження на Тернопільську трасу, збільшить можливості для їх мешканців щодо працевлаштування. Новий туристичний маршрут сприятиме збереженню історичної минувшини нашого регіону.

Однозначно, «Глинянський шлях» приваблюватиме туристів. При чому, він є цікавим не тільки для груп, а буде зручним для індивідуальних туристів, які мандрують власним авто.

Переваги запровадження нового туристичного маршруту оцінили й керівники міст і сіл, які об’єдналися в агломерацію, центром якої будуть Винники.

 Розмовляла Лариса КУБСЬКА


Теги: музей, маршрут, туризм
Останні новини:

Коментарі
avatar