Інтернет-проект Богдана і Наталії Тихолозів відзначили премією імені Івана Франка
08.08.2017 14:26

Науково-просвітницький інтернет-проект Наталії і Богдана Тихолозів «Франко: Наживо» переміг у номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері».

Його оголошено найкращим на засіданні Комітету з премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності, на якому визначено лауреатів за 2017 рік. Премія ім. Івана Франка заснована постановою Кабінету Міністрів України за пропозицією Держкомтелерадіо і Національної спілки журналістів у 2003 році. Вона присуджується щорічно напередодні дня народження Івана Франка 27 серпня. Премією відзначаю авторів, чиї твори сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення та демократизацію українського суспільства.

Відомі франкознавці, які мешкають у Винниках, розпочали потужний інтернет-проект у травні минулого року з метою популяризації постаті, творчої спадщини та ідей Івана Франка як національного символу України. Він є довгостроковий, некомерційний, просвітницький і загальнодоступний.

Культурологічну ініціативу подружжя Тихолозів визнали однією з найвагоміших інтелектуальних подій ювілейного року Франка.

Успіх проекту – у вдалому поєднанні академічної наукової бази, доступного стилю викладу, що адаптований до запитів масової аудиторії, та можливостей сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

За інформацією прес-служби Держкомтелерадіо, сьогодні аудиторія постійних читачів інтернет-проекту охоплює приблизно 24 тисячі користувачів із 68 країн світу.

«Ми прагнемо розповісти про ЖИВОГО Франка ЖИВОЮ мовою для ЖИВИХ людей, а не про пам’ятник із високого постаменту (при всій повазі до пам’ятників), – зазначають автори проекту. – Відкрити для себе – і для тих, хто цього хоче – Франка СПРАВЖНЬОГО, ЦІЛІСНОГО і ЦІКАВОГО – «ЦІЛОГО ЧОЛОВІКА» з його «плюсами» і «мінусами», гріхами й чеснотами, радощами й стражданнями, проте без фальшивого пафосу і ювілейного єлею. Але й без упередженого, тенденційного очорнення чи міщанського заздрісного смакування його хиб і невдач... Зрештою, «ФРАНКО:НАЖИВО / FRANKO:LIVE» – для всіх зацікавлених – тих, хто хотів би знати більше про Франка, а отже, й про Україну».

Лариса КУБСЬКА

Теги: Винники, Просвітництво, інтернет-проект, премія, Іван Франко
Останні новини:

Коментарі
avatar