Винники надихнули Надію Мориквас на написання нового роману
28.08.2017 11:34

Винова гора

Презентація книги «Винова гора» письменниці, есеїстки, літературознавиці, кандидата філологічних наук, головного редактора часопису «Річ» (тексти і візії), винниківчанки Надії Мориквас відбудеться 29 серпня о 16.00 у бібліотеці для дорослих міста Винники.

У підльвівському містечку Виногори, в якому розгортаються колізії роману, можна легко впізнати Винники. За словами авторки, ці події могли відбуватися в будь-якому галицькому містечку, але Винники надихнули на написання роману, в якому більше відтворено поетичну ауру Винник, аніж їхню історію.

«П’ять років я живу у Винниках – чарівному містечку між горами, схили яких колись покривали виноградники, а мешканці виробляли вино. Недаремно німецькі колоністи назвали своє поселення тут Вайнберґен (нім. Weinbergen) – Винні гори. Задля лаконічності образу я вибрала лиш одну гору. Але чому вона Винова – читайте в книжці. Досі поетична аура містечка притягує художників і поетів, а мене сподвигнула на роман (перший, задуманий і написаний у Винниках). Не буду заперечувати магічного впливу місця на авторку. Тим паче, що своїми спогадами, настроями і думками поділилися зі мною багато винниківчан – деякого з них я сподіваюся побачити на презентації».

Лариса КУБСЬКА

Теги: презентація, бібліотека для дорослих, Надія Мориквас, роман
Останні новини:

Коментарі
avatar