У Винниках з’явилися велопарковки
04.09.2017 14:41

Велопарковки на 130 паркомісць у місті Винники – результат реалізації проекту «До школи і бібліотеки на велосипеді: створення мережі велопарковок для учнів та молоді Львова-Винник».

Місця для того, щоб залишити велосипед, обладнали біля бібліотеки для дорослих і трьох освітніх закладів – СЗШ № 29, СЗШ № 47, ЗОШ «Берегиня». На черзі – велопарковка біля бібліотеки для дітей № 35, яку встановлять після завершення благоустрою території. На велостійках розміщено інформацію щодо правил користування ними.

Автор проекту, бюджет якого 32 500 грн, – керівник команди «Це Винники, друже!», голова Винниківської асоціації велосипедистів, член Громадської організації «Інститут активної громади» Віталій Мельник. Консультації щодо реалізації проекту здійснював Остап Готь.

У Винниках велосипеди є популярними, особливо серед дітей шкільного віку, значна частина з яких використовують його як основний засіб сполучення зі школою і бібліотекою, долаючи від 1,5 до 3 км, що пов’язано з віддаленістю окремих житлових масивів від навчальних об’єктів, які сконцентровані в центрі міста.

«Проект реалізовано завдяки місцевій кузні, – розповів Віталій Мельник. – У Винниках активно розвивається велорух, ініціатором створення якого є Винниківська асоціація велосипедистів, заснована на початку травня минулого року. Без сумніву, велосипед є корисним і економним видом транспорту. Я щодня використовую його для пересування у своєму місті. Та зіткнувся з проблемою, що нема де припаркувати свого "залізного коня". Ось так і з’явилася думка про створення велопарковок біля громадських місць, у першу чергу – шкіл і бібліотек. Така ініціатива – заохочення до здорового способу життя, безпечні умови паркування, популяризація і розвиток велоруху у Винниках».

«У реалізації проекту бачимо позитив для винниківчан. Із встановленням велопарковки побільшало читачів, які добираються до нас із віддалених районів Винник саме велосипедами, що швидко, зручно й безпечно», – зазначила завідувач бібліотеки для дорослих Ірина Андрухів.

Лариса КУБСЬКА

Теги: проект, освітні заклади, велопарковки
Останні новини:

Коментарі
avatar