На Форумі видавців Андрій Курков презентуватиме книгу про рух «Емаус», «Оселю» та її лідера Олесю Саноцьку
05.09.2017 12:35

Андрій Курков

Відомий письменник Андрій Курков за участі Наталії Саноцької і Мар’яни Сохи написав книгу «Рух «Емаус»: Історія солідарності», яку видало видавництво «Астролябія».

Проект щодо цієї книги розпочала Олеся Саноцька. Метою його було ознайомити українську громаду з ідеями та цінностями руху «Емаус».

Але життя внесло свої корективи. Після смерті Олесі Андрій Курков дописав про досвід «Оселі», що у Винниках, і її засновницю – Олесю Саноцьку. У книзі багато цитат Абе П’єра, а також історії життя оселян, розказані з перших уст, є багато історичних фотографій.

«Книга вийшла друком за фінансової підтримки «Емаус-Європа», – розповіла член ради «Оселі», яка допомагала знаного авторові в написанні частини книги, в якій йдеться про спільноту, Наталя Саноцька. – Вона складається з двох частин. Частина перша – про історію виникнення міжнародного руху «Емаус». Друга – про «Оселю». Спільноти «Емаус» діють у 37 країнах світу та допомагають безпритульним людям. Книга написана про Абе П’єра, який винайшов «благодійність, яка працює», та львівську спільноту «Оселя», яка продовжує його приклад в Україні. І творець «Емаусу» француз Анрі Ґруе, якого весь світ знає під ім’ям Абе П’єр, і засновниця львівської «Оселі» Олеся Саноцька – люди виняткової доброти та відваги, а найголовніше – дії. Ця книга про те, як бездомні та відкинені суспільством люди створили нову модель соціального підприємництва та змінили розуміння благодійництва. Історії про пошуки дому і про пошуки сенсу сплітаються у цій книзі в єдину історію людяності і пропонують простий висновок: помагаючи іншим, ми помагаємо собі».

Під час Форуму видавців відбудеться презентація нового видання Андрія Куркова «Рух «Емаус»: Історія солідарності» (16 вересня, 11.00, «Дзиґа»). Ще один цікавий захід Форуму – в рамках кластеру «Жінка в темі» автор буде розповідати про книгу і про Олесю Саноцьку як жінку-лідера (15 вересня, 17.30, «Копальня кави»).

Лариса КУБСЬКА
Фото: http://odb.te.ua/

Теги: презентація, допомога, Андрій Курков, Україна, Франція, досвід, книга, благодійність
Останні новини:

Коментарі
avatar