«На службу в зону АТО призовників відправляти заборонено», – Андрій Дубовой
07.09.2017 18:57

Андрій Дубовой

Про цьогорічний осінній призов у лави ЗСУ розповідає військовий комісар об‘єднаного Личаківсько-Залізничного військового комісаріату міста Львова полковник Андрій Дубовой.

- Отож, пане Андрію, розпочинається цьогорічний осінній призов до лав збройних сил України. Призовники якого віку підуть служити в армію?

Усі чоловіки віком від 20 до 27 років, які за станом здоров‘я можуть служити у війську. Окрім молодих людей, які згідно законодавства звільнені від служби в армії.

- Чоловіків, яких призиватимуть на службу, хвилює перш за все питання про те, чи їх направлятимуть у зону АТО.

- Ні. У зоні АТО служать виключно контрактники, тобто люди, які добровільно погодилися проходити службу на території, де тривають бойові дії. Повторюсь, призовників туди не направляли й не направлятимуть. Тому хвилюватися їм немає чого. А щодо контрактників, то укласти контракт можуть люди, розпочинаючи з 18-річного віку. Це їхній вибір життєвого шляху.

- Який стан здоров‘я сьогоднішніх чоловіків призовного віку?

- Протягом останніх років стан здоров‘я молодих людей значно погіршився. І пов‘язано це, насамперед, із способом життя нашої молоді. Адже не є таємницею, що сьогодні молодь веде малорухливий спосіб життя, віддаючи перевагу комп‘ютерним іграм під пиво та чіпси. Навіть спілкування таких людей поміж собою відбувається за монітором комп‘ютера в соціальних мережах. Ось звідки в молодих людей поганий зір, сколіоз, виразки шлунку тощо. А причиною, повторюсь знову, є малорухливий спосіб життя, нездорове харчування. Колись хлопці та дівчата більше займалися спортом, ходили на різноманітні заходи розважатися. А тепер їм усе це замінив комп‘ютер, ось і маємо результат. Тому армія, навпаки, дозволить зміцнити здоров‘я, дисциплінує молоду людину.

- Які ще  маєте аргументи за службу в армії?

- Їх багато, адже в армії все внормовано, все під контролем досвідчених командирів. Раціон солдатів підібраний фахівцями. І, найголовніше, що харчування в армії без різних шкідливих вкраплень – проста й здорова їжа. Також армійська служба передбачає багато пільг для молодих людей. А серед них і швидкий кар‘єрний ріст, можливість навчання, стабільне грошове забезпечення, безкоштовне та якісне медичне обслуговування, забезпечення обмундируванням тощо.

Є дуже багато випадків, коли батьки, які спочатку робили все можливе й неможливе, щоб їхні діти уникнули армійської служби, згодом змінили свою думку. Коли їхній син усе ж відслужив в армії, то його поведінка й спосіб життя значно змінилися на краще. І згодом такі батьки дуже дякували командирам за піклування й виховання їхніх дітей. У нас був випадок, коли батько 5 років не розмовляв зі своїм сином, вони не могли порозумітися. А військова служба сина дозволила їм зрозуміти один одного. Бо армія – це справжня школа життя. Також не забуваймо, що служба в армії – обов‘язок кожного чоловіка. Саме армія вчить молодих людей захищати себе, своїх рідних і Україну.

Розмовляв Володимир ГАВРИЛІВ


Теги: військова служба, військомат, армія. строкова служба, Андрій Дубовой, воєнком, призовники, військовий призов
Останні новини:

Коментарі
avatar