У бібліотеці для дорослих під звуки гітари звучала витончена поезія Каті Новак
13.09.2017 18:05

Сьогодні, 13 вересня, в бібліотеці для дорослих відбулася зустріч із сучасною українською поетесою і бардом Катею Новак.

Завідувач бібліотеки Ірина Андрухів представила дівчину, яка приїхала презентувати своє поетичне слово разом із директором видавництва «Каменяр» Дмитром Сапігою та Інною Баштовою, котра чуттєво відтворила вірші Каті під гітару.

«Я народилася в Житомирі, але духовно живу у Львові, – розповіла Катя Новак. – Навчаюся на третьому курсі факультету філософії університету Франка, вірші почала писати змалечку. Минулого року видала збірочку поезій «Мрійносони», а нещодавно – «За 4 хвилини до...», що вийшли у видавництві «Каменяр», яке, на відміну від інших видавництв, приймає до друку поезії. Я переконана, що поезія живе тільки тоді, коли вона звучить. Тому готова їхати куди завгодно, щоб почитати свої вірші».

Також юна поетеса зазначила, що пише вірші на музику і картини. І підкріпила свої слова поезією, яка з’явилася на світ завдяки картині «На світанку» художника М. Сидоренка.

Під час літературної зустрічі звучали дивовижно тендітні, ніжні, жіночні, мрійливі, наповнені життям вірші з обох збірок Каті Новак.

Дівчина виділила в окремий блок поезії про море. Витончені рядки лягли на папір, навіяні враженнями від відвідин Естонії, у якій Катя навчалася в літній школі. Також поетеса поділилася і перекладною працею, зачитавши вірші естонською та українською мовами.

Дмитро Сапіга охарактеризував Катю Новак як молоду за віком, але вже зрілу поетесу, творчість якої варта того, щоб збагнути світ її мислення, вона пише традиційно, але по-новаторськи – ламає стереотипи, не забуваючи слідкувати за класикою жанру.

«Така поезія в нашому гамірному й прагматичному світі здатна пробуди в нас найкращі почуття та чистоту розуму», – зазначив видавець.

На завершення Ірина Андрухів подарувала гості книжечки про Винники.

Лариса КУБСЬКА

Теги: Винники, поезія, презентація, бібілотека для дорослих, Катя Новак, Дмитро Сапіга
Останні новини:

Коментарі
avatar