«Мої книги – історія душі людини», – Мирослав Дочинець
15.09.2017 10:50

Відомий письменник і журналіст, лауреат головної літературної премії України імені Т. Шевченка, лауреат Міжнародної літературної премії «Карпатська корона» Мирослав Дочинець учора, 14 вересня, був бажаним гостем у бібліотеці для дорослих міста Винники.

Талановитий письменник приїхав у наше місто на запрошення бібліотеки у межах програми 24-го Форуму видавців.

Завідувач бібліотеки для дорослих Ірина Андрухів зазначила, що книги «українського Коельйо» дуже популярні серед читачів, тому зустрічі з Мирославом Дочинцем читачі різного віку чекали з нетерпінням.

Знаний письменник коротко розповів про дещицю з творчого доробку, який напрацював за багато років. Присутні почули про його книги «Мафтей», «Криничар», «Розрада-гора», «Многії літа. Благії літа», «Синій зошит», «Світован», «Вічник», «Лис», «Хліб і шоколад», «Зряче перо» та інші.

«Мої книги видають величезними накладами як для України, – розповів Мирослав Дочинець. – Вони перекладені багатьма мовами, навіть китайською та японською. Їх підробляють. Це поліграфічне піратство. Але я не роблю з цього проблеми. Хоча в цивілізованому світі авторське право – це святе. Мої книги – це історія душі людини. Я пишу художні твори, а не хронописи. Мені хочеться подати неймовірні людські долі через художні образи. Письменник – це чоловік, який слухає небо і передає думку, слово, а слово – це енергія».

Прихильники творчості Дочинця почули його сентенції про талант, Бога, християнство, місію людини в цьому світі, Європу та європейців, Карпати, невипадковість війни, любов, фізіологічний і духовний імунітет, харизматичних людей, брехню і гроші…

Присутні були вражені фактом, що, за словами Мирослава Дочинця, для друку його книг не зрубали жодного дерева – вони надруковані на папері з соломи. Фарба зроблена зі сажі, золоте тиснення – витяжка з бадилля кукурудзи, а закладки – з натурального українського шовку.

Завершення зустріч мала оптимістичне. Микола Дочинець озвучив пророцтво карпатського мудреця Андрія Ворона: «Україна досягне піку розквіту через чотири-чотири з половиною роки».

Під час автограф-сесії винниківчани задавали ще багато запитань авторові. Серед них були люди, які добре знайомі з творчістю Дочинця і такі, які не читали жодної його книги, але після розмови з автором загорілися бажанням вивчити його багатий літературний доробок.

Лариса КУБСЬКА

Теги: біліотека для дорослих, Мирослав Дочинець, видавці, форум
Останні новини:

Коментарі
avatar