Історик із Одеси розповість винниківчанам про результати дослідження життя і творчості Юрія Липи
20.09.2017 15:45

Два роки тому у Винниках відбулися урочистості з нагоди 150-річчя від дня народження Івана Липи та 115-річчя від дня народження Юрія Липи. Історик із Одеси Світлана Кучеренко під час семінару ділилася напрацюваннями щодо життя і творчості Юрія Липи.

Нещодавно дослідниця завітала в бібліотеку для дорослих міста Винники, щоб запропонувати організувати для мешканців презентацію останнього (десятого) тому творів Юрія Липи та інших дослідницьких видань про видатного українця, життя якого переплетене з Винниками.

Як відомо, у 20-ті роки минулого століття батько Юрія – Іван Липа – мешкав у нашому місті, тут помер і похований на місцевому цвинтарі. У Винниках неодноразово бував і його син – відомий лікар, письменник і політичний діяч Юрій Липа.

«Свіже» видання, що в серпні 2017 року вийшло друком у видавництві «Каменяр» у серії «Спадщина», присвячене Юрію Липі (1900-1944) – поету, прозаїку, перекладачу, публіцисту, літературознавцю, мистецтвознавцю, редактору, видавцю, громадському діячу, ідеологу-націоналісту, геополітику, лікарю-практику, науковцю-медику.

Збірник, укладачем якого є Світлана Кучеренко, містить біографічні відомості, бібліографію прижиттєвих і посмертних публікацій творів (1917-2017), алфавітний, хронологічний і тематичний реєстри, передруки творів, есей про єдність творчості митця, статті про видавництво батька і сина Лип «Народній стяг», про епістолярій, про переклади, про знахідки і втрати в царині Липіани.

«Ця книга для мене дуже цінна, – зазначила Світлана Кучеренко. – Я збирала матеріали з 2009 року. Шукала розпорошені маловідомі та незнані твори Юрія Липи не тільки в Україні, а й Канаді, Америці. У видавництві «Каменяр» з розумінням сприйняли моє бачення книги, зберегли запропоновану структуру. Наразі я продовжую свої пошуки, щоб віднайти якомога більше інформації про цього непересічного українця та його творчість».

Про дату та час презентації буде повідомлено додатково.

Лариса КУБСЬКА

Теги: Світлана Кучеренко, дослідження, презентація, бібліотека для дорослих, Юрій Липа
Останні новини:

Коментарі
avatar