Історико-краєзнавчий музей Винник у Верховній Раді презентував фотовиставку, присвячену 70-им роковинам операції «Вісла»
21.09.2017 10:41

19 вересня 2017 року у Верховній Раді України за участю КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» відкрили виставку світлин польського фотохудожника Пьотра Дурака «По обидва боки Бугу». Фотовиставка присвячена 70-им роковинам операції «Вісла».

Про це повідомив директор Історико-краєзнавчого музею Винник Ігор Тимець.

Виставка світлин польського фотохудожника Пьотра Дурака «По обидва боки Бугу» у стінах Верховної Ради – ініціатива народного депутата України Оксани Юринець. Змонтували і розповіли про експозицію завідувач відділу винниківського музею Лариса Караваєва та науковий співробітник Наталія Тимець.

«Ми розмістили у Верховній Раді 66 світлин, які автор показував у Винниках, – підкреслила Лариса Караваєва. – Адже відкриттю експозиції у Києві передувала виставка робіт письменника, публіциста й фотомитця з Польщі Пьотра Дурака у виставковій залі Історико-краєзнавчого музею міста Винники 2 квітня 2017 року. В експозиції представлені 66 світлин зруйнованих греко-католицьких церков і римо-католицьких костелів, котрі символічно розділені руслом річки Буг, та опинилися на межі знищення. Виставка є результатом численних подорожей Польщею та Україною, під час яких фотографу вдалося дістатися до закинутих святинь. Автор показує інтер’єри храмів, у яких сьогодні більше не проводяться богослужіння і які не віднесено до жодних музеїв».

Щоб показати зруйновані церкви на території Польщі та римо-католицькі костели в Україні, поляк із лемківським корінням представив глядачам шість десятків світлин, які він відібрав із 25 тисяч фото, котрі зробив у храмах Польщі та України.

На відкритті виставки у Винниках про значення для українсько-польського єднання, обміну мистецькими надбаннями, збереження сакральних пам’яток України та Польщі говорила депутат Верховної Ради Оксана Юринець. Зокрема, нардеп зазначила, що «цю виставку потрібно показати у Верховній Раді. Адже вона об’єднує два народи, які мають великі перспективи і гарне майбутнє, привертає увагу до українсько-польських взаємин, налагодження добросусідських відносин».

Ці слова не залишилися розмовою. 19 вересня виставку польського фотохудожника відкрили у Верховній Раді.

Лариса КУБСЬКА
Фото: http://iportal.rada.gov.ua/

Теги: ігор тимець, історико-краєзнавчий музей, виставка, Польща, верховна рада, Оксана Юринець, Україна, операція Вісла, Пьотр Дурак
Останні новини:

Коментарі
avatar