Шахова школа у Винниках підсумувала перший рік роботи
25.09.2017 11:03

2016 рік увійде в історію Винник завдяки тому, що у вересні була створена Шахова школа «Black&white». Такою була ініціатива тренера Тараса Гися. Зі своєю ідеєю він звернувся у Винниківську міську раду, де знайшов підтримку. У приміщенні бібліотеки для дорослих запрацювала Шахова школа.

А далі – напружена праця тренера і винниківських діток, які вперто і наполегливо вивчають науку шахової гри. Результати не забарилися. Наочно їх можна було побачити 24 вересня під час святкування першого дня народження Школи. На величезний стіл ледве помістилися кубки, які викладали і діти, і батьки.

Тарас Гись як розумний педагог почав із слів «молодці», які адресував своїм працьовитим вихованцям. Тренер подякував батькам за підтримку Школи та дітей, а керівництву Винниківської міської ради – меру Володимиру Квурту та його заступнику Богданові Шустеру – за надання затишного приміщення для занять юних шахістів.

Хоча Тарас Гись лаконічно назвав здобутки Школи, вони вразили усіх присутніх. Усього за рік 25 вихованців молодого тренера отримали майже шість десятків перемог! Двоє учнів – Матвій Піх і Ярина Ожайська – вже першорозрядники. Наступна їхня сходинка – норматив кандидата в майстри спорту.

У переліку здобутків Тарас Гись назвав перемоги юних шахістів Винник на обласних змаганнях, міжнародних шахових фестивалях, зазначивши, що учні Школи є призерами шкільної ліги серед початкових класів, командних заліків. Крім цього, багато дітей, особливо перших і других розрядів, стали призерами та переможцями у своїх вікових категоріях на місцевих шахових турнірах, організованих Львівською обласною шаховою федерацією.

Щирі слова захоплення працею учнів Шахової школи та тренера Тараса Гися прозвучали від заступника міського голови Винник Богдана Шустера, який зазначив: «Ми гордимося тим, що в нашому місті є така Школа, яка за короткий час має великі здобутки, якими популяризує Винники на змаганнях різного рівня».

Оскільки Богдан Шустер активно долучився до того, щоб у Винниках запрацювала Шахова школа, його символічно до неї «зарахували», подарувавши фірмову футболку з логотипом.

Такі футболки мають усі учні Шахової школи, тренер і деякі батьки.

«Ми вирішили придбати однакові футболки, придумати логотип Школи, щоб її учнів можна було ідентифікувати серед інших шахістів, – розповіла Галина Степанюк (мама Дарини Єдинак). – Вибрали бордовий колір футболок, замовили їх у Іспанії, а логотипи надрукували в друкарні в Києві. Діти одягнули фірмові футболки через півроку існування Шахової школи».

Після завершення святкової частини дня народження Шахової школи розпочали сеанс одночасної гри в двох рядах – із першорозрядниками Яриною Ожайською та Матвієм Піхом. Матвій отримав перемогу, оскільки не програв жодної партії. Для заохочення діти отримали солодкі подарунки.

Поки тривав турнір, ми вирішили поцікавитися: хто ж наші перші першорозрядники та як впливає на них захоплення шахами? «Яринка навчається в сьомому класі СЗШ № 29, – розповіла мама дівчинки. – Вона відмінниця. У нашій сім’ї ніхто не займається шахами, а вона ще до відкриття школи у Винниках просила записати її у Шаховий клуб у Львові. Тому дуже втішилася, коли Шахова школа з’явилася в нашому місті. Шахи роблять уважнішою, зосередженішою, розвивають пам'ять і логіку. Це однозначно допомагає і в навчанні, і в буденному житті».

Такої самої думки і мама Матвія Піха: «Матвій також навчається на відмінно. Є учнем четвертого класу СЗШ № 70. Але минулого року вчився в СЗШ № 47, в якій відкрили гурток шахів, а керував ним Тарас Гись. Коли він відкрив Школу, Матвій із радістю став його учнем, поважає, слухає тренера, який поводиться з дітьми як із друзями. Це важливо, коли з дітьми займається людина, яка може і хоче навчити».

Шахова школа у Винниках – потужна й дружна команда. Батьки дають можливість для навчання і перемог, створюючи надійний «тил». Крім підтримки і вболівання на турнірах, вони дбають про те, щоб діти відчували, що вони молодці. На річницю Шахової школи Галина Степанюк і Ірина Король підготували сюрприз – для дітей, тренера, батьків, гостей свята спекли торт, який прикрасили шахами, логотипом Шахової школи, не забули й тренера «написати».

Лариса КУБСЬКА

Теги: день народження, здобутки, шахова школа, бібліотека для дорослих, Тарас Гись
Останні новини:

Коментарі
avatar