Молоді винниківські художники заявили про себе арт-проектом «Погляд вгору» (ФОТО)
01.10.2017 15:27


Більше фото можна переглянути у фоторепортажі «Фотовиставка «Погляд вгору».

Сьогодні, першого жовтня, в Історико-краєзнавчому музеї Винник відкрили виставку «Погляд вгору». У виставковій залі розмістили роботи молодих талановитих художників, які живуть у Винниках.

Уперше поціновувачі мистецтва побачили творчість Наталі Пігули, Ярини Каторож, Надії Собко, Ореста Зьомка, Уляни Щабель, Мирослави Ліщинської, Миколи Кульбіцького – лінорити, монументальний живопис, комп’ютерну графіку, концептуальне мистецтво, кераміку…

«Культурний проект-виставка творчих робіт молоді Винник створений для популяризації мистецтва та творчих особистостей серед громади, – зазначила завідувач відділу музею Лариса Караваєва. – Виставка молодих винниківських художників – це перший крок до того, щоб їхні роботи побачили й оцінили. Вони всі талановиті, тому маємо нагоду стати свідками їхнього мистецького злету, самоствердження у творчості».

Ідея ознайомити винниківчан із творчістю молодих людей, які роблять перші кроки у професійному мистецтві, народилася в автора та куратора виставки, магістрантки Академії мистецтв Софії Огоновської.

року, закінчивши бакалаврат «Політехніки» за спеціальністю облік і аудит, Софія вступила на факультет менеджменту в мистецтві Академії мистецтв й відразу «загорілася» зробити щось корисне та цікаве.

«Виставка молодих авторів – це мій перший арт-проект, у якому я прагнула об'єднати молодих талановитих людей, які тільки розпочинають творчий шлях, людей, які живуть поряд із нами, але мало хто знає про їхню творчість. Дуже хотілося показати показати громаді нашого міста, які ми багаті на таланти. Це ж так важливо – навчитися шанувати людей, які займаються не лише зароблянням грошей, але й намагаються завдяки творчості показати те, яким є наш світ», – розповіла Софія Огоновська.

Хоча на відкритті виставки було багато викладачів і вчителів, відомих митців, роботи не оцінювали під професійним кутом зору. Завідувач кафедри кераміки Академії мистецтв Орест Голубець, викладач кафедри менеджменту в мистецтві Богдан Мисюга та ін. акцентували увагу на креативності представлених робіт, а також на гарно продуманому виставковому проекті, в якому акумульовано працю з художниками, організацію простору, відчуття пульсу часу.

Привітав творчу молодь і усіх присутніх із важливою виставковою презентацією секретар ради Винниківської міської ради Ігор Жуковський, зазначивши, що захоплений роботами перспективних і талановитих, хоча й маловідомих молодих художників – нового покоління митців, котрі по-особливому відчувають світ.

Побував на відкритті виставки «Погляд вгору» знаний на увесь світ кераміст Тарас Левків. Як виявилося, учасницею проекту є його онучка – Мирослава Ліщинська, яка представила на виставці декоративну кераміку. «Наш арт-ринок вимагає свіжих нестандартних ідей, критичного погляду нового покоління, – підкреслив Тарас Левків. – Цінність цієї виставки не тільки у цьому, а й правильності концепції, якій підпорядковані всі роботи. Що можна сказати? Успіхів талантам на мистецькій ниві».

Роботи молодих художників стали доступні для глядацької аудиторії завдяки підтримці Винниківської міської ради, Історико-краєзнавчого музею, п. Петра Стецка, викладачів Академії мистецтв, вчителів винниківської Школи мистецтв.

Лариса КУБСЬКА

Теги: молоді художники, музей, Софія Огоновська, АРТ-ПРОЕКТ
Останні новини:

Коментарі
avatar