Голову союзянок винниківського осередку відзначено за активну громадську позицію ювілейною монетою
02.10.2017 13:32

Голова винниківського осередку «Союзу Українок» Стефанія Гілета учора, 1 жовтня, отримала ювілейну монету імені Короля Данила Галицького за активну громадську позицію, культурно-просвітницьку діяльність та з нагоди 100-річчя започаткування жіночої громадсько-просвітницької організації «Союз Українок».

Нагородження відбулося під час урочистої академії у Львівській обласній філармонії. Також центром Львова провели святкову ходу з нагоди Дня союзянки та до 100-річчя заснування "Союзу Українок" України.

В урочистостях взяли членкині міського осередку Винник, учні Винниківської санаторної школи-інтернату.

Стефанія Гілета має й особистий ювілей – вона 20 років очолює винниківський осередок «Союзу Українок».

«Громадська організація «Союз Українок» України створена 1917 року, – зазначила пані Стефанія. – Вона об’єднала соціальні та інтелектуальні верстви нашого жіноцтва. До 1939 року, «Союз Українок», як і інші громадські патріотичні організації, були ліквідовані. Відомостей про той період дуже мало. Знаємо, що у книзі Михайла Влоха про Винники йдеться про «Кружок українок». А старожилка Любомира Пивовар (1925 р.н.) розповідала, що пам’ятає, як дитиною ходила з мамою на збори товариства «Кружок українок» у Народний дім Винник».

Відродили «СУ» у Львові в 1990 році, а осередок у Винниках – у 1991. Першою головою жіночої організації була Романія Ушак. А з 1997 і до тепер – Стефанія Гілета. Її заступницями є Євгенія Бульба та Наталія Вінярська. Активні членкині – Стефанія Богуш, Романія Березовська, Любов Клочник, Надія Гриб, Дарія Устяник, Ганна Куришко, Галина Мішталь.

У винниківському осередку – жінки різного віку, занять, уподобань, які об’єднані спільною метою – побудова міцної незалежної держави. Союзянки співпрацюють із молоддю Винник, є активними учасниками громадсько-політичного та культурного життя міста, області, держави.

Лариса КУБСЬКА
Фото: http://city-adm.lviv.ua

Теги: ювілейна монета, Союз Українок, Стефанія Гілета, осередок
Останні новини:

Коментарі
avatar