Заслужений хореограф Грузії показав майстер-клас для ансамблю «Святослав»
13.10.2017 17:41

Протягом двох годин І-ша середня, підготовча групи Народного ансамблю танцю «Святослав» і учні хореографічного відділення винниківської Школи мистецтв мали нагоду повчитися елементів грузинського народного танцю, дізнатися про культуру та звичаї цієї країни від яскравого представника танцювальної школи Грузії.

У гості до КЦ «Дозвілля» приїхав балетмейстер, заслужений хореограф Грузії Каха Чітаія. Він працює заступником Народного центру грузинської хореографії, є головою організації з розвитку культури і туризму Грузії, організатором міжнародного конкурсу-фестивалю «Золоте руно», а крім того – керівником двох зразкових ансамблів народного танцю «Колха» і «Аркабі».

«У Львові я втретє, але у Винники приїхав перший раз, – розповів Каха. – Проводив майстер-класи в університеті Франка на кафедрі хореографії, в коледжі культури. Винники сподобалися. Дуже гарна у вас природа і помітно, що влада працює. Український народ ми вважаємо близьким. У нас багато спільного. Я поважаю українську культуру, особливо подобаються танці гопак, гуцульський, буковинський... Програму майстер-класу я сформував так, щоб дітям не було важко. У першу чергу ми вчили елементи найпопулярнішого грузинського народного танцю – «Картулі», а також «Ачаурі», «Гудаурі» та ін.».

Розпочинаючи вивчення елементів гірських танців, Каха коротенько розповідав про історію кожного з них, потім показував рухи, діти повторювали, а вже тоді, коли їх вивчили, пробували виконати під музику.

Юні танцівники зацікавлено вловлювали кожне слово гостя, уважно повторювали рухи, хоча це було фізично важко, адже кожен рух має, як пояснював Каха, виконуватися швидко – «як куля». Балетмейстер із Грузії встигав не тільки показати елементи танців для всіх, а й підходити до дітей, щоб виправити помилки і не шкодував слів «молодці». Було помітно, що майстер-класом залишилися задоволені і діти, і грузинський викладач.

«Приємно, що яскравий представник грузинського танцювального народного мистецтва приїхав у Винники і щиро поділився досвідом і вміннями з нашими вихованцями, – каже художній керівник і балетмейстер Народного ансамблю танцю «Святослав», викладач відділу хореографії Школи мистецтв, заслужений працівник культури Тетяна Патер. – Корисною така співпраця є і для хореографів, адже після майстер-класу ми разом обговорювали відмінності хореографії України і Грузії, планували майбутні перспективи, а також участь у міжнародному фестивалі-конкурсі, який Каха організовує в Батумі. Ми запросили його танцювальні колективи «Колха» і «Аркабі» виступити у Винниках. А Каха Чітаія пообіцяв провести для «Святослава» ще кілька майстер-класів».

Лариса КУБСЬКА
Фото: Андрій ЖУК


Теги: майстер-клас, ансамбль Святослав, Каха Чітаія
Останні новини:

Коментарі
avatar