У Народному домі Винник презентували нову книгу Андрія Байцара та відзначили пам‘ятні дати
29.10.2017 19:30

У неділю, 29 жовтня, у культурному житті Винник було декілька знакових подій.

І всі вони відбулися в приміщенні Народного дому Винник.

Усе присутнім, а їх було, як на дуже дощову погоду останньої неділі цьогорічного жовтня, в залі дуже багато, все пояснила директор згаданого закладу культури Наталія Вінярська.

«Шановні винниківчани, сьогодні ми зібралися в цьому залі, щоб гідно відзначити одразу 3 події, - сказала Наталія Вінярська. – Найперше, ми зібралися на презентацію нової книги науковця-географа, краєзнавця, викладача, нашого земляка Андрія Байцара – «Історія Винник в особах». Також у ці дні Україна святкує 75-річчя створення УПА та 99-ті роковини ЗУНРу. Тому сьогодні ми з вами перебуваємо в цьому приміщенні».

Андрій Байцар розповів про свої юнацькі мрії щодо написання книг про історію Винник.

Присутні почули з його вуст багато цікавих історій з минувшини Винник, він розповів про історичні постаті винниківчан, чиї імена назавжди вписані в історію України. Зокрема, Андрій Байцар розповів про винниківчан, які були серед творців легендарної армії нескорених – УПА. А це винниківчани Євген Врецьона та Зенон Домазар. Останнього німецькі загарбники розстріляли у сумнозвісному Бабиному Яру під Києвом.

«Я дуже вдячний міському голові Винник Володимиру Квурту та владі міста за те, що всі фінансові витрати на друк моєї нової книги вони взяли на себе», - зазначив, завершуючи свій виступ, Андрій Байцар.

Щирі слова подяки за наукову й дослідницьку працю на адресу Андрія Байцара прозвучали з вуст начальника відділу гуманітарної політики ВМР Зоряни Корчовської.

Найменші вихованці Народного дому Винник привітали зі сцени воїнів АТО. Малюки також підготували для мужніх захисників України кольорові листівки з подяками, побажаннями й малюнками.

Вірш «Сестрі» прочитав Назар Папіж.

Дует у складі Наталії Вінярської та Назара Папіжа виконав патріотичний твір.

На сцену цього вечора виходили вихованці Народного дому Винник Катерина Підлісна, Тамара Літовченко, Вероніка Сікора, юні танцюристи ансамблів «Модерн» і «Сунички».

Багато патріотичних пісень виконали учасники ансамблю «Винниківчани» (художній керівник Володимир Завербний).

Також Назар Папіж зіграв на скрипці низку запальних буковинських мелодій.

Наталія Вінярська щиро привітала присутніх із 75-річчям створення УПА та 99-ми роковинами ЗУНРу.

На завершення цього патріотичного заходу всі присутні виконали Гімн України.

Володимир ГАВРИЛІВ

Теги: презентація, ЗУНР, УПА, концерт, книга, народний дім
Останні новини:

Коментарі
avatar