Відійшов у вічність владика Андрій Сапеляк (ВІДЕО)
07.11.2017 20:10

6 листопада 2017 року на 98 році життя відійшов у вічність владика-салезіянин, єпископ-емерит єпархії Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ в Аргентині Андрій Сапеляк.

У 2014 році владика повернувся на Західну Україну, відмовився від аргентинського громадянства, став громадянином України і оселився в салезіянській спільноті у м. Львів-Винники, щоб своєю молитвою, добрим прикладом свідчити новим покликанням і салезіянам свій позитивний ентузіазм до життя. У Винниках він прожив до 6 листопада 2017 року.

«Життя й душпастирське служіння Андрія Сапеляка є взірцем великої жертовності, відваги та сили духу, – зазначив міський голова Винник Володимир Квурт. – Усе життя владики Андрія Сапеляка, його думки, міркування, спостереження, переживання невід’ємні від загальнонаціональних проблем українського народу, його історії, долі, Церкви. Ми глибоко сумуємо з втрати єпископа-емерита, владики Андрія Сапеляка, який назавжди залишив свій слід в українській історії. Вічна пам'ять».

ПОРЯДОК ПОХОРОННИХ БОГОСЛУЖІНЬ
світлої пам’яті Владики Андрія (САПЕЛЯКА)

07-09 листопада 2017 року Божого
Храм Покрову Пресвятої Богородиці, Згромадження Салезіян
м. Львів, вул. Личаківська, 175

Вівторок, 07 листопада

20:00 – Чин монашого Парастасу

Середа, 08 листопада

Можливість молитви, покладення квітів та віддання останньої шани усопшому у поминальній каплиці храму

19:00 – Чин Архиєрейського Парастасу

Четвер, 09 листопада

10:00 – Заупокійна Архиєрейська Літургія, яку очолить Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава і Отець УГКЦ

Останнє цілування
Чин погребіння на міському кладовищі м. Винники


Біографічна довідка

Народився 13 грудня 1919 року у с. Ришкова Воля Ярославського повіту біля Перемишля. Після закінчення Перемиської гімназії вступив у Згромадження оо. Салезіян. Вищу освіту здобув у Салезіянському університеті в Італії (м. Турин), факультет канонічного права.

1952 року стає першим ректором Української малої семінарії в Італії.

1956 року створено першу Салезіянську українську монашу спільноту як зародок майбутньої Провінції. Першим настоятелем став отець Андрій Сапеляк.

14 серпня 1961 року о. Андрія Сапеляка номіновано на єпископа для українців у Аргентині з титулом Апостольського візитатора. 15 жовтня цього ж року, в день Покрови Пресвятої Богородиці, відбулася єпископська хіротонія в Римі у базиліці святого Петра. В Аргентині владика Андрій Сапеляк здійснював душпастирське служіння впродовж 36 років.

Від 1962 до 1965 року владика є учасником ІІ Ватиканського Собору, членом комісії для Східних Церков.

1968 року владику Андрія номінували екзархом-ординарієм, а через десять років – єпархом на всю Аргентину.

У 1997 році владика Андрій повернувся в Україну. 1998 року владика Андрій долучився до справи творення українського Салезіянського Згромадження у Львові.

2002 року у 83-річному віці він розпочинає місійну працю у м. Верхньодніпровськ Дніпропетровської області. Заснував тут парафію Покрови і збудував невеличкий молодіжний центр (ораторію).

Владика автор праць: «Українці в Аргентині» (Буенос-Айрес, 1963), «Українська церква на II Ватиканському Соборі» (Рим, 1967), «Отець Степан Вапрович» (Рим, 1970), «Отець Іван Сенишин» (Львів, 1997), «Київська церква на Слов'янському Сході» (Львів, 1999), «Спогади владики-місіонера» (Львів, 2011), численних статей у аргентинських іспаномовних журналах та публікацій катехитично-літургійного змісту.

Фото: http://sdbua.net

Теги: відійшов у вічність, владика, салезіянини, Андрій Сапеляк
Останні новини:

Коментарі
avatar