Історико-краєзнавчий музей представить сенсаційні знахідки на виставці «Дари у світ «Вальхалли»
08.11.2017 11:47

Історико-краєзнавчий музей м. Винники

Сенсаційні археологічні знахідки буде представлено в КЗ ЛОР Історико-краєзнавчий музей на виставці «Дари у світ «Вальхалли» (нові поховальні пам’ятки давніх германців на території Західної України)», відкриття якої відбудеться 9 листопада о 11.00.

В Історико-краєзнавчому музеї Винник повідомили, що весною 2017 року в музей передали випадково виявлені частини мечів, наконечники списів та інші артефакти, знайдені в Сокальському районі на Львівщині. Спільно з кафедрою археології Львівського національного університету імені Івана Франка у липні 2017 року розпочали на пам’ятці розвідкові дослідження.

Розкопки дали неочікуваний і, одночасно, сенсаційний матеріал. У двох досліджених кремаційних захороненнях було виявлено надзвичайно важливі для європейської та світової археології знахідки, в тому числі рідкісні для нашої території провінційно-римські імпорти кінця І – середини ІІ ст. н.е. Зокрема, серед найцінніших предметів – частини великої глиняної червонолакової посудини (т.зв. «terra siggilata»), скляні предмети, металеві вироби, а також два великі бронзові казани. Один із них прикрашений трьома чоловічими погруддями. На сьогодні цей казан є третьою подібною знахідкою в Європі. Два попередні були виявлені в багатих князівських похованнях в Чехії (Мишув) та Польщі (Чернувко).

Нововідкрита пам’ятка археології є надзвичайно цінною не тільки для України, а й країн Центральної Європи. Вже сьогодні знайдені речі можна експонувати на виставках у провідних музеях Європи.


Теги: сенсація, знахідка, виставка, музей
Останні новини:

Коментарі
avatar