Під час міжнародної конференції з археології у Винниках представили сенсаційні знахідки І-ІІ ст. н.е. (ВІДЕО)
09.11.2017 15:41

Сьогодні, 9 листопада, в Історико-краєзнавчому музеї Винник розпочала роботу міжнародна конференція «Міграції і інновації: у пошуках первинності ідей, речей і людей», участь у якій беруть понад 60 науковців із України, Польщі, Молдови та Білорусі. Триватиме вона протягом 9-11 листопада 2017 року.

Організатори конференції – КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей», Інститут археології Жешівського університету, співорганізатори – кафедра археології та спеціальних галузей історичної науки Львівського національного університету імені Івана Франка, Інститут археології НАН України, департамент архітектури та розвитку містобудування ЛОДА та Винниківська міська рада.

Розпочали роботу міжнародного зібрання з відкриття виставки «Дари у світ «Вальхалли» (нові поховальні пам’ятки давніх германців на території Західної України)». В основі нової експозиції – сенсаційні знахідки, яким дві тисячі років. Весною цього року їх випадково виявили археологи в Сокальському р-ні Львівської області та передали музею.

У двох досліджених кремаційних захороненнях було виявлено надзвичайно важливі для європейської та світової археології знахідки.

За словами директора Історико-краєзнавчого музею Ігоря Тимця, найцінніші з них – частини великої глиняної червонолакової посудини з орнаментами у вигляді сцен античної міфології, уламки жовтоглиняної римської амфори, чотири скляні келихи та чаші, що інкрустовані різноколірними емалями, металеві частини рогу для пиття, два екземпляри залізних ножиць пружкового типу, наконечники стріл, залишки кінських вудил, а також два великі бронзові казани.

Один із них прикрашений трьома чоловічими погруддями з характерними для германських племен-свебів зачісками у вигляді т.зв. «свебського вузла». На сьогодні цей казан є третьою такою знахідкою в Європі.

На виставці також вперше представили й артефакти, які знайдені під час розкопок у Новому Яричеві, Судовій Вишні тощо.

Привітали учасників міжнародної конференції, підкресливши фахову підготовку виставки й унікальність експонатів, які на ній представлені, голова міста Винники Володимир Квурт, представники ЛОДА, Жешівського університету, Львівського національного університету імені І. Франка, Інституту археології НАН України та ін.

Лариса КУБСЬКА


Теги: історико-краєзнавчий музей, виставка, сенсаційні знахідки, конференція, археологія
Останні новини:

Коментарі
avatar