«Ми щорічно вшановуємо пам‘ять українців, які поховані на території сучасної Польщі», - отець Тарас Чорний
20.11.2017 13:43

У суботу, 18 листопада, велика делегація з Львівщини відвідала Польщу, щоб вшанувати світлу пам‘ять українських воїнів, які знайшли там вічний спокій.

У складі делегації були і представники громади села Чишки – отець Тарас Чорний і вчителька початкових класів цього населеного пункту Ірина Муха.

Організатором поїздки стало товариство «Надсяння», яке очолює Володимир Середа.

Як розповів отець Тарас Чорний, українська делегація вшанувала пам‘ять більше чотирьохсот воїнів-українців, які спочивають вічним сном на цвинтарі поблизу міста Ланцут. Це були воїни УНР і УГА, яких інтернували в Польщу після визвольних змагань українського народу. Перебуваючи у важких умовах, багато українських бійців померли там від голоду, хвороб і ран протягом 1918-1921 років.

«Там була велика братська могила, яку згодом вандали зруйнували, - розповідає отець Тарас Чорний. – Згодом її відновили та знову різні вороги зруйнували. Але зараз надмогильний пам‘ятник відновлено. Він є копією першого надмогильного пам‘ятника, який встановили ще в 20-тих роках минулого століття. Після панахиди промови виголосили голова т-ва «Надсяння» Володимир Середа і представник українців із Польщі – пан Мирослав Цимбалик».

Панахиду відслужив отець Тарас Чорний. Присутні виконали гімн України.

У складі делегації був також хор «Голос серця» церкви Різдва Пресвятої Богородиці з міста Самбір.

Також стало відомо, що під час перетину кордону стався неприємний епізод. Польські прикордонники заборонили в‘їзд на територію своєї країни директору меморіально-пошукового підприємства «Доля» Святославу Шереметі. А саме пан Шеремета брав найактивнішу участь у відновленні згаданої братської могили.

Зараз відповідні органи України й Польщі вирішують конфліктну ситуацію щодо особи Святослава Шеремети.

Володимир ГАВРИЛІВ
Фото: http://zik.ua/

Теги: Надсяння, Чишки, поминальні дні, Тарас Чорний
Останні новини:

Коментарі
avatar