Презентація книги «Рута Вітер» – пам'ять про винниківчанку Юлію Пігель (ВІДЕО)
01.12.2017 16:24

У Львівській національній академії мистецтв відбулася презентація книги «Рута Вітер», упорядником якої є мама Юлії Пігель – Ольга Григор.

Ця книга – данина пам’яті відомої винниківчанки. У ній зібрано друковані та неопубліковані поетично-художні твори Рути Вітер (псевдонімом Юлії Пігель).

Збірку невипадково презентували саме в листопаді, адже в цьому місяці Юля народилася.  

Спогадами про талановиту винниківчанку та коментарями про її багатогранну творчість поділились знані митці Львова Роман Яців, Орест Скоп, поет Ігор Павлюк.

На вечорі  пам’яті поетеси, дизайнера, художниці, фотомоделі, науковця і водночас філософа Юлії Пігель з піснями, написані на її вірші, виступила співачка Оксана Муха (музика Дмитра Кацала), звучала музика скрипаля-віртуоза Олександра Божика (трилогія "Рута Вітер", написана з присвятою Юлі), декламували поезії Рути Вітер.

«У книзі «Рута Вітер» я зібрала вірші, написані донькою протягом 1996-2008 років, – розповіла Ольга Григор. – Я набрала поезії на комп’ютері, вибрала фото. Допоміг  перетворити зібрані матеріали на книгу Орест Скоп. Передмову написав Ігор Павлюк. Мені хотілося зібрати все, що моя дитина написала, і зробити цю книгу білою, світлою, ніжною, як спогади людей про неї».

Ольга Григор також зазначила, що вже розпочала роботу над науковою спадщиною Юлії Пігель. У наступній книзі будуть її бакалаврська, магістерська роботи, наукова монографії «Сценічний костюм львівських театрів кінця XX – поч. XXI століття. Художні особливості та пошуки образності», наукові статті, дослідження про завфондами Національного музею Михайла Пигеля тощо.

Заступник міського голови Винник Богдан Шустер, відвідавши презентацію у Львові, зазначив, що з книгою «Рута Вітер» доречно ознайомити і винниківчан, оскільки багатогранна творчість Юлії Пігель заслуговує популяризації і вивчення.

Лариса КУБСЬКА


Теги: книга, Юля Пігель, презентація, Рута Вітер, Ольга Григор
Останні новини:

Коментарі
avatar