У Винниках відзначили 125 річницю від народження Олени Степанівни
08.12.2017 13:14

Вчора, 7 грудня, в Народному домі м. Винники відбувся творчий вечір з нагоди 125-ої річниці з дня народження українського історика, географа, громадської та військової діячки, першої в світі жінки, офіційно зарахованої на військову службу у званні офіцера - Олени Степанівни (Олена Іванівна Степанів).

Століття тому чи не найвідомішою українкою стала стрілець-доброволець Олена Степанів. Не лише служба у війську, за яку її відзначили нагородою за мужність та офіцерським званням, але й російський полон, привернув увагу європейської та російської преси до України та її боротьби.

Під час творчого вечора директор Народного дому Винник Наталія Вінярська розповіла про життя Олени Степанівни, її бойовий шлях, творчий та науковий вклад в історію України.

Для присутніх у залі низку стрілецьких пісень.виконав колектив вокального ансамблю «Винниківчани»


Довідка (Вікіпедія): Оле́на Іванівна Степа́нів (псевдо — Олена Степанíвна) (7 грудня 1892, с. Вишнівчик, Перемишлянський повіт, нині Перемишлянський район, Львівська область — 11 липня 1963, Львів) — український історик, географ, громадська та військова діячка; перша в світі жінка, офіційно зарахована на військову службу у званні офіцера; четар Української Галицької Армії. Сестра Ананія Степаніва, мати Ярослава Дашкевича. В'язень радянських таборів.


Теги: річниця, народний дім, Олена Степанівна, вшанування
Останні новини:

Коментарі
avatar